Takhle pálí Češi. Podívejte se na Hložkovu trefu i Schickův vítězný milimetrový gól

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 18. 3. 2024 10:42
Podívejte se na sestřih utkání německé fotbalové ligy, v němž Leverkusen i velkou zásluhou dvojice českých fotbalistů porazil Freiburg 3:2 a udržel si desetibodový náskok v čele tabulky před Bayernem Mnichov.
Sestřih utkání Freiburg - Leverkusen | Video: Asociated Press

Adam Hložek nastoupil teprve potřetí v základní sestavě Bayeru a za důvěru se trenérovi Xabimu Alonsovi odvděčil ve 40. minutě.

Brankář Freiburgu Noah Atubolu za stavu 1:1 ještě zakročil proti Grimaldovi, jenže míč dostal jen k Patriku Schickovi. I jeho pokus zblokoval, ovšem u balonu byl nejrychleji Hložek a napálil ho do sítě.

Český reprezentant si připsal druhý úspěch v bundesligovém ročníku, ve kterém dosud zasáhl do 21 zápasů.

Schick pak v 53. minutě po rychlém brejku usměrnil centr Jeremieho Frimponga milimetrově přesně tak, že se míč odrazil od tyče, putoval po brankové čáře a od druhé tyče skončil v síti.

"Jeremie mě skvěle našel před bránou. Upřímně řečeno, měl jsem trochu štěstí. Soustředil jsem se jen na to, abych zasáhl míč, a nakonec se to nemohlo povést lépe," těšilo Schicka v rozhovoru pro streamovací platformu DAZN.

Pro českého kanonýra to byla čtvrtá ligová trefa v sezoně a jeho zásah byl po snížení domácích nakonec vítězný.

"Poslední dva zápasy byly trochu hektické. Za stavu 3:2 se mohlo stát v závěru cokoliv, ale naštěstí jsme to nakonec zvládli. Mám velkou radost, že jsme zase vyhráli," radoval se Schick.

Český útočník navázal na vystoupení v osmifinále Evropské ligy s Karabachem, v němž v prvním duelu zařídil v nastavení remízu a ve čtvrteční odvetě dvěma góly v nastavení postupovou výhru.

Leverkusen nenašel přemožitele už ve 38. soutěžním utkání v řadě. Klubové rekordy vylepšil také 22. ligovým vítězstvím v sezoně a šestou venkovní výhrou za sebou.

Schick zůstal na trávníku do 76. minuty, Hložek si šel odpočinout o sedm minut později.

Bundesliga se znovu rozběhne za dva týdny po reprezentační pauze. Schick s Hložkem nechybějí v nominaci nového kouče národního týmu Ivana Haška pro březnové přípravné zápasy v Norsku a s Arménií.