Sportovní manažer Černošek bojuje s koronavirem. Leží v nemocnici v umělém spánku

Sport Sport
19. 11. 2020 17:18
Mocný sportovní funkcionář Miroslav Černošek bojuje o život. Dvaasedmdesátiletý manažer leží ve Fakultní nemocnici Olomouc v umělém spánku, připojený na plicní ventilaci. Důvodem závažných zdravotních komplikací je nákaza onemocněním covid-19. Informaci přinesl sever Blesk.cz.
Miroslav Černošek
Miroslav Černošek | Foto: Milan Kammermayer

Černošek je majitelem společností TK Plus a Česká sportovní, která ovládá tenisové kluby Sparta a Prostějov. Pod jeho manažerskou gescí se do světového tenisu vyšvihli Petra Kvitová nebo Tomáš Berdych. V září letošního roku uspořádal Zlatou tretru v Ostravě.

Jeho jméno je ovšem spojené také s několika kauzami, Černošek je známý svými kontakty s politiky a schopností získávat peníze z veřejných zdrojů. Kritizovány například byly marketingové služby jeho společnosti TK Plus s městy Prostějov, Olomouc a Olomouckým krajem.

V říjnu letošního roku vyšlo najevo, že se o jeho aktivity zajímají detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu vzhledem k tomu, že Černošek z peněz na podporu českých olympioniků od několika státních firem inkasoval provize v řádu desítek milionů korun.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

před 1 hodinou

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy