Mistrovský Třinec na úvod extraligy padl. Na Spartě nevstřelil ani branku

17. 9. 2024 20:49
Hokejisté Sparty porazili v předehrávce 1. kola extraligy mistrovský Třinec 3:0 a vstoupili tak vítězně do nové sezony. Pod výhru Pražanů v repríze semifinále play off minulé sezony se dvěma góly podepsal Aaron Irving, úvodní branku vstřelil Miikka Salomäki. Čisté konto udržel Josef Kořenář.
Patrik Hrehorčák v dresu Třince
Patrik Hrehorčák v dresu Třince | Foto: HC Oceláři Třinec

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání. Již po 41 sekundách se prosadil Salomäki, který usměrnil za Mazancova záda Lajunenovu přihrávku od modré čáry. Finský útočník a jedna z letních posil Sparty si tak připsal gól hned při prvním střídání v extralize.

Hned vzápětí mohl přidat druhý gól Najman, ale neuspěl stejně jako v 6. minutě osamocený Horák. Mazanec několikrát svůj tým podržel. Oceláři se v útočném pásmu osmělili až v 13. minutě, Daňův pokus ale prošel podél brankové čáry. Poté byl vyloučený Dravecký a Hykova střela orazítkovala pravou tyč.

Obraz hry se změnil až ve druhé třetině, do které Slezané vstoupili mnohem lépe a ústřední postavou se stal Kořenář. Ve 24. minutě se brankář Sparty vyznamenal při Ciencialově šanci a svůj tým podržel i následně. Domácí hned několikrát chybovali v rozehrávce, Třinec to ale nedokázal potrestat. Neprosadil se ani v přesilové hře.

Pražané mohli získat větší klid na hokejky v druhé přesilovce, Mazance ale nepřekonali. Ve 44. minutě neskóroval po slibné akci ani Krejčík. Když poté nedokázali vyrovnat Vrána nebo Hudáček, přidala Sparta druhý gól.

Třetí početní výhodu využil Irving, jehož ideálně našel křížnou přihrávkou Kousal. Kanadský obránce se vzápětí zapsal mezi střelce podruhé a definitivně rozhodl o výhře Sparty.

Předehrávka 1. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Salomäki (Lajunen, Moravčík), 53. Irving (P. Kousal, Krejčík), 57. Irving (Horák, Hyka). Rozhodčí: A. Jeřábek, Ondráček II - Ondráček I, Lhotský. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 10.185.

Sparta: Kořenář - Kemiläinen, Moravčík, Mikliš, Krejčík, Irving, Mašín, Tůma - Chlapík, Horák, Hyka - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík - Forman, Lajunen, Salomäki - D. Vitouch, O. Hrabík, Ton. Trenér: Gross.

Třinec: Mazanec - Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank - Daňo, Cienciala, L. Hudáček - Kurovský, P. Vrána, Hrehorčák - Addamo, Sikora, Teplý - Dravecký, Čacho, Walega. Trenér: Moták.