Skvělý Krejčí, znovu si vylepšil střelecký rekord. Jeho tým ale prohrál o jediný bod

11. 4. 2024 8:07
Basketbalista Vít Krejčí z Atlanty si vylepšil střelecký rekord v NBA na 19 bodů, s Hawks ale musel v duelu s Charlotte strávit těsnou porážku 114:115.
Vít Krejčí (vpravo) se snaží bránit Milese Bridgese z týmu Charlotte
Vít Krejčí (vpravo) se snaží bránit Milese Bridgese z týmu Charlotte | Foto: Reuters

Poprvé od 24. února nastoupil do utkání po zranění ruky lídr Atlanty Trae Young, ani jeho 14 bodů a 11 asistencí ale domácí nezachránilo.

Český reprezentant nastřílel 19 bodů za 33 a půl odehrané minuty, proměnil osm ze 14 střel včetně tří z osmi trojek a spolu se Srbem Bogdanem Bogdanovičem byl nejlepším střelcem domácího celku. Přidal také čtyři doskoky a dvě asistence. Radost z povedeného duelu mu ale pokazil Miles Bridges, který košem 3,8 sekundy před koncem zvrátil skóre na stranu Charlotte.

Hvězdný Young po zranění odehrál pouze něco přes 20 minut. Realizační tým se totiž v předstihu dohodl s týmovými lékaři na maximální zátěži 21 minut, kterou rozdělí do tří čtvrtin. "Cítím se dobře, ruka je v pořádku," řekl Young, jenž proměnil všech pět střel z pole.

Vítězové vedle Bridgese, jenž nasbíral 18 bodů, spoléhali na Brandona Millera s 27 body. Hornets už do předkola play off postoupit nemohou, Hawks jsou naopak ve Východní konferenci desátí a přes čtvrtou porážku za sebou si minimálně předkolo zahrají.

Dallas si po vítězství 111:92 na palubovce Miami zajistil prvenství v Jihozápadní divizi, v konferenční tabulce skončí nejhůře pátý a v prvním kole play off se potřetí během čtyř let utká s Los Angeles Clippers. "Vítězství v divizi zní skvěle, první cíl si můžeme odškrtnout," řekl trenér Mavericks Jason Kidd. "Práci ale ještě nemáme hotovou, přesto musíme slavit i malá vítězství," řekl autor 25 bodů Kyrie Irving. Předčil jej pouze hvězdný spoluhráč Luka Dončič, který vedle 29 bodů zaznamenal po devíti doskocích a asistencích. Dallas vyhrál v 16. z posledních 18 utkání.

Clippers podlehli doma Phoenixu 108:124 a mají před Mavericks před posledními dvěma zápasy náskok už pouze jediné výhry. Suns v omezené rotaci osmi hráčů vrátili soupeři úterní domácí porážku, jejich lídrem byl s 37 body Devin Booker. Clippers nastoupili bez celé základní pětky i některých hráčů z lavičky, a tak s 37 body zářil Bones Hyland, jenž proměnil šest z osmi trojek. Phoenix je v Západní konferenci sedmý se stejným počtem 47 výher jako šesté New Orleans, které drží poslední přímé postupové místo do play off a má zápas k dobru.

Druhý tým Východní konference Milwaukee už zbytek základní části dohraje bez Janise Adetokunba, jenž laboruje se zraněným lýtkem. Ve středu Bucks dovedli k výhře 117:99 nad Orlandem Bobby Portis s 30 body a 9 doskoky a Damian Lillard, autor 29 bodů a 9 asistencí. Magic mohou teoreticky stále skončit v tabulce třetí, ale i sedmí.

V šlágru Západní konference mistrovský Denver porazil Minnesotu 116:107 a osamostatnil se před ní v čele tabulky. Nikola Jokič zaznamenal 41 bodů, 11 doskoků a 7 asistencí. Na Timberwolves se dotáhla Oklahoma po jasném vítězství 127:89 nad San Antoniem, v jehož týmu chyběl nováček Victor Wembanyama.

Výsledky NBA:

Atlanta - Charlotte 114:115 (za domácí Krejčí 19 bodů 4 doskoky, 2 asistence), Cleveland - Memphis 110:98, Brooklyn - Toronto 106:102, LA Clippers - Phoenix 108:124, Milwaukee - Orlando 117:99, Oklahoma City - San Antonio 127:89, Denver - Minnesota 116:107, Miami - Dallas 92:111.