Sázkaři sázeli na MS jako diví. Neúčast Čechů nevadila

Sport Sport
12. 7. 2010 16:00
Na zápas Anglie-Alžírsko se u Tipsportu vsadilo 12 mil
Foto: Reuters

Beroun - Bookmakeři Tipsportu správně odhadli, kdo má největší šance stát se mistrem světa, když před turnajem v kursu 5:1 favorizovali Španělsko, které nakonec titul získalo.

„Nicméně sázkaři věřili spíše jihoamerickým týmům, Nizozemí, Anglii a Německu. Může zato zřejmě i fakt, že se Španělé mistry světa předtím nikdy nestali," míní mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Fotbalové mistrovství světa bylo pro českou sázkovou jedničku velmi úspěšné. Celkové náběry na MS v JAR se dostaly na předpokládaných 500 milionů korun a nic na tom nezměnilo, že se na turnaj nedostala česká reprezentace. „Ukázala se zde síla internetového sázení, které jsme před čtyřmi lety na MS v Německu ještě nemohli klientům nabídnout," říká Lubomír Ježek.

Čtěte také:
Španělé se opili už v šatně, Nizozemci spílali sudímu
Ani Villa, ani Sneijder. Nejlepším hráčem MS je Forlán
Italštější než Itálie. Španělům stačilo k titulu 8 gólů

Tipující naplno využívali bohatou nabídku kursů, čítající tisíce sázkových příležitostí, oblíbili si live sázky v průběhu zápasů. Fotbalový šampionát se tak stal pro Tipsport největší sázkařskou událostí roku. „Byl to vlastně měsíc fotbalu a Wimbledonu," konstatuje Lubomír Ježek.

Blamáž Anglie s Alžírskem - nejsázenější i nejproklínanější

Nejsázenějším zápasem byl duel Anglie s Alžírskem, přes 12 milionů korun, ale stal se díky remízovému výsledku i největší pohromou pro sázkaře. Podobně sázkaři muchlali tikety po remíze Itálie s Novým Zélandem. Na propadáku světových týmů Itálie, Anglie nebo Francie Tipsport vydělal.  

Zklamaný Frank Lampard
Zklamaný Frank Lampard | Foto: Reuters

Sázkaři během MS zkoušeli štěstí i na méně časté příležitosti. Denně se tak objevovaly tikety například za 100 tisíc korun v kursu 3,2:1, že v zápase Španělsko - Portugalsko rozhodčí udělí 1 a více červených karet. Tento tiket vyšel.

Nejvyšší sázkou u Tipsportu bylo 200 tisíc korun, kterou dalo do hry hned několik odvážlivců.  Např. na výhru Španělska proti Portugalsku. „Sázkař bral v kursu 2,05:1 400 tisíc korun," doplňuje Ježek. 

Zajímavostí jsou jistě odvážné sázky jednoho tipéra, který dal po 50 tisících korunách na to, že Nizozemí vyhraje titul mistrů světa. V kursu 14:1 a potom o něco nižším kursu 12:1. K výhře, kdy by mu Tipsport vyplácel přes milion korun, moc nechybělo.

K milionové výhře s tipy na MS měl nakročeno sázkař, když na tiketu trefil osmifinálové výhry Nizozemí, Brazílie a Španělska, nevyšel mu jen tip na výhru Japonska proti Paraguayi. Za vsazených 100 tisíc korun by v kursu 15,5:1 vyhrál 1,5 milionu korun.

Ve finále se věřilo Španělsku

Poměr sázek na finálovou výhru turnaje MS 2010 zhruba 60%:40% pro Španělsko. Kursy také hovořily ve prospěch Španělska - výhra (po 90minutách)  2,1:1. Výhra (po 90minutách) Nizozemí v kursu 3,6:1, remíza v řádné hrací době byla vypsána v kursu 3,2:1 a objevila se na 26 tisíc tiketů. Byl to druhý nejčastější tip na výsledek finále.

Vítězství v zápase (bez ohledu na to zda po prodloužení, či penaltách) Španělsko 1,55:1 - Německo 2,3:1. Celkem bylo na finále vsazeno kolem 6 milionů korun.

Zajímavé je, že před semifinále Německo - Španělsko, sázkaři více věřili Německu. Vsadili skoro dvakrát tolik na úspěch Němců, než Španělů. Mírnými favority byli Němci i pro bookmakery.
Zápas o 3. místo měl jasného favorita v celku Německa - 1,75:1, Uruguayi se věřilo jen málo 4,5:1.

Nejvyššími sázkami na finále bylo 100 tisíc na tip padne 4 a více branek v kursu 4,6:1 a 150 tisíc korun na výhru Nizozemí v kursu 3,6:1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy