Italštější než Itálie. Španělům stačilo k titulu 8 gólů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
12. 7. 2010 14:51
Španělé ve vyřazovací části ani jednou neinkasovali
Foto: Reuters

Johannesburg - Pouhých osm turnajových branek, suverénně nejméně přesných zásahů v historii světových šampionátů, stačilo fotbalistům Španělska k zisku mistrovského titulu.

Tým Vicente del Bosqueho tímto svým výkonem překonal dosavadní rekord o tři branky, když před ním k zisku titulu došli s jedenácti góly Itálie v roce 1938, Anglie v roce 1966 a Brazílie v roce 1994.

Například Itálie v roce 1938 ovšem sehrála na závěrečném turnaji jen čtyři utkání a Anglie (1966) jen o dvě více. I Brazílie (1994) ale dokázala v sedmi zápasech, tedy stejném počtu, kolik odehráli Španělé, nastřílet alespoň 11 branek.

Čtěte také:

Španělé se opili už v šatně, Nizozemci spílali sudímu
Ani Villa, ani Sneijder. Nejlepším hráčem MS je Forlán
MS: Španělé získali v bláznivém zápase premiérový titul
MS ŽIVĚ Španělé zasadili Nizozemcům v prodloužení mistrovský úder

K titulu tak dokráčeli Španělé, podobně jako Itálie před čtyřmi lety, především díky propracované defenzivě, která za celý turnaj inkasovala pouhé dvě branky (stejně jako Cannavaro a spol. v Německu).

S pevnou obranou je spojen i další rekord: Španělé vyhráli všechny čtyři zápasy vyřazovací části šampionátu 1:0, což se rovněž dosud nikomu nepovedlo.

V součtu s posledním mistrovstvím Evropy navíc neinkasovali v playoff velkých turnajů již v sedmi zápasech po sobě, čímž zaznamenali další unikát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy