Italštější než Itálie. Španělům stačilo k titulu 8 gólů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
12. 7. 2010 14:51
Španělé ve vyřazovací části ani jednou neinkasovali
Foto: Reuters

Johannesburg - Pouhých osm turnajových branek, suverénně nejméně přesných zásahů v historii světových šampionátů, stačilo fotbalistům Španělska k zisku mistrovského titulu.

Tým Vicente del Bosqueho tímto svým výkonem překonal dosavadní rekord o tři branky, když před ním k zisku titulu došli s jedenácti góly Itálie v roce 1938, Anglie v roce 1966 a Brazílie v roce 1994.

Například Itálie v roce 1938 ovšem sehrála na závěrečném turnaji jen čtyři utkání a Anglie (1966) jen o dvě více. I Brazílie (1994) ale dokázala v sedmi zápasech, tedy stejném počtu, kolik odehráli Španělé, nastřílet alespoň 11 branek.

Čtěte také:

Španělé se opili už v šatně, Nizozemci spílali sudímu
Ani Villa, ani Sneijder. Nejlepším hráčem MS je Forlán
MS: Španělé získali v bláznivém zápase premiérový titul
MS ŽIVĚ Španělé zasadili Nizozemcům v prodloužení mistrovský úder

K titulu tak dokráčeli Španělé, podobně jako Itálie před čtyřmi lety, především díky propracované defenzivě, která za celý turnaj inkasovala pouhé dvě branky (stejně jako Cannavaro a spol. v Německu).

S pevnou obranou je spojen i další rekord: Španělé vyhráli všechny čtyři zápasy vyřazovací části šampionátu 1:0, což se rovněž dosud nikomu nepovedlo.

V součtu s posledním mistrovstvím Evropy navíc neinkasovali v playoff velkých turnajů již v sedmi zápasech po sobě, čímž zaznamenali další unikát.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy