Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu

Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu
Fanoušci v Madridu oslavují výhru Španělska na MS.
Fanoušci v Madridu oslavují výhru Španělska na MS.
Naopak v hlavním městě Nizozemí, Amsterdamu, bylo pochopitelně smutnou.
Stejně jako v afghánském Kábulu, kde si zápas nenechali ujít ani nizozemští koaliční vojáci.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
12. 7. 2010 9:31

Nejsledovanější sportovní událost planety, fotbalové mistrovství světa, přitáhla ke svému nědělnímu vyvrcholení stamiliony diváků po celém světě. Vítězství na šampionátu nakonec slavili Španělé, kteří gólem v prodloužení porazili Holandsko. Podívejte se na fotografie slavících španělských fanoušků, i smutné příznivce Nizozemí, které již potřetí odešlo z finále s nepořízenou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

RegioJet opět smí jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy