reklama
 
 

Reprezentace má za sebou soustředění před Paragames. Štíři vyráží do Švédska

8. 2. 2017
První letošní soustředění před velkou akcí má za sebou reprezentační výběr florbalistů na vozíku.

Praha – Na bohatou sbírku úspěchů z největšího florbalového turnaje vozíčkářů chce v létě navázat česká reprezentace vozíčkářů. Na hráče čekalo předposlední soustředění před jejich účastí na Paragames Breda v Nizozemsku. Do zahraničí již tento čtvrtek odjíždí tým FBC Štíři České Budějovice, kteří se podruhé zúčastní prestižního turnaje v Malmö.

Reprezentace se na turnaj v Nizozemsku vydá počtvrté. Hráči se na něj připravovali v hale TJ Ruzyně v Praze, kde je čekaly tréninky zaměřené mimo jiné na technický rozvoj hry. V týmu se navíc objevila dvě nová jména.

Debutanty v reprezentaci jsou Lukáš Trupl a Adam Šimonek. "Oba svým výkonem a hlavně přístupem udělali velkou radost mně i mému kolegovi Tomáši Pekovi. Víceméně už nyní můžeme říct, že se výrazně rozšířil i užší reprezentační výběr, což sebou nese pozitivní dopad ve formě vyšší konkurence,“ uvedl trenér Vladimír Mařík.

Hráči během víkendu trénovali technický rozvoj hry či taktiku. "Hlavní zaměření tohoto soustředění bylo zlepšit tři dovednosti – hru jeden na jednoho, obecné ukotvení stylu hry a střelu pod tlakem,“ doplnil Mařík.

Doplnit sbírku o zlato nebude jednoduché

Paragames Breda je v současnosti největší turnaj určený pro reprezentační výběry florbalu vozíčkářů na světě. Akce se poprvé uskutečnila v roce 2011 a pořádá se jednou za dva roky. Na programu však není jen florbal, ale i turnaje v jiných sportech jako je šerm, plavání nebo basketbal.

"Doposud si Česká republika z turnaje florbalu vozíčkářů odvezla jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. V letošním roce bychom rádi navázali minimálně na úspěchy z předchozích let a případně zkompletovali sbírku o kov nejcennější,“ uvedla Dominika Horáková, vedoucí realizačního týmu reprezentace.

To ale nebude jednoduché. Největšími favority jsou domácí a Švédsko, které ovládlo poslední dva ročníky. Akce se uskuteční od 22. do 24. června a český výběr čeká poslední setkání 14 dní před odjezdem. Způsobeno je to nabitým programem extraligy vozíčkářů a nejistými financemi.

Štíři vyráží na jih Švédska

Na další mezinárodní akci se jíž tento týden představí FBC Štíři České Budějovice. Podruhé se zúčastní prestižního turnaje Malmö Open. Jejich loňské účast přinesla nečekaný úspěch v podobě zlatých medailí. Letos však jedou jihočeši obhajovat titul proti silnější konkurenci. Na akci se kromě nich představí dva holandské a tři švédské celky.

"Nejsem si jistý, jestli pomýšlíme na zlato. Rozhodně ale chceme co nejlepší výsledek. Největším favoritem je domácí tým Nacka HI, který jsme loni porazili ve finále,“ vysvětlil vedoucí a hráč týmu Zbyněk Sýkora.

Turnaj začíná Štírům v pátek a končí v neděli. Před tím je čeká celodenní cesta do Rostocku a následně plavba do dánského Gedseru, odkud se vydají na jih Švédska. Do města u úžiny Öresund se tým těší. Malmö Open je mezinárodní akce, jejíž součástí jsou stejně jako u Paragames turnaje různých sportů handicapovaných sportovců. Letos se jí zúčastní 19 zemí.

autor: | 8. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama