Kromě Zbyňka Sýkory odcestovali do rakouské metropole zástupci brněnských Žraloků Silvie Chládková, Lukáš Šembera, Lukáš Kyncl a Jan Matoušek. Českou výpravu ve Vídni vedla trenérka Marika Davidová. "Jednalo se o jednodenní turnaj, přičemž dopoledne se hrály singly a po obědě pak debly," popisuje systém turnaje Zbyněk Sýkora.
Nejlépe se na mezinárodním turnaji dařilo české jedničce a turnajové dvojce Lukáši Šemberovi, jenž získal zlato ve čtyřhře a stříbrnou medaili přidal ve dvouhře. Cenné kovy brali i Chládková a Sýkora ve čtyřhře. Oba skončili třetí.
Zbyněk Sýkora odehrál v singlu pouze dva zápasy, když ho ve druhém kole vyprovodil z kurtu Polák Jakub Sikorski, který byl ve Vídni nasazenou jedničkou. Polský reprezentant později ve finále dvouhry zdolal nejlepšího Čecha Lukáše Šemberu 21:17 a 21:19. "Ve dvouhře se mi moc nedařilo, ale ve čtyřhře to bylo lepší. Domluvil jsem se s Aniou Wolnou, se kterou jsem si zahrál předtím už na turnaji v Zakopaném a společně jsme získali bronz," říká Sýkora.
Čtyřhru ovládla česko-polská dvojice Šembera-Sikorski, která porazila pár Hirner-Szwedo 21:10 a 21:9.
Parabadminton bude novým sportem představeným na paralympijských hrách v Tokiu. "Byl jsem překvapený, když jsem se dozvěděl, že parabadminton má větší členskou základnu než tenis vozíčkářů. O vzrůstající popularitě tohoto sportu svědčí i to, že třeba vloni absolvovalo turnaj ve Vídni šestnáct hráčů a nyní jich přijelo jednou tolik," říká český hráč, který se tomuto sportu věnuje necelý rok.
Podobně jako u nehandicapovaných je parabadminton rozšířen především v Asii, kde se také koná většina turnajů. Asijci budou podle Sýkory hlavními favority v Tokiu. "To je úplně jiná úroveň. Asijci jsou profíci, kteří trénují třeba i dvakrát denně. Například Polák Jakub Sikorski patří mezi nejlepší Evropany, parabadmintonu se věnuje také hodně, ale ve světovém žebříčku se pohybuje až někde kolem sedmdesátého místa," uvádí pro srovnání Zbyněk Sýkora.