Brno hostilo Středoevropský pohár. Hobit porazil lídra soutěže a posunul se na druhé místo

Jakub Bartoš
9. 1. 2017 10:07
Překvapivá výhra a neočekávaná prohra. Tak vypadal víkend týmu SK HOBIT Brno, který hostil třetí kolo Středoevropského poháru. Domácí celek kromě toho zvládl zápas s Maďarskem a posunul se na druhé místo před Pardubice, které mají tři zápasy k dobru. Ostatní utkání nabídla jednoznačné polské derby a očekávané prohry nováčka z Maďarska.
Foto: Zdroj: SK HOBIT Brno

Brno – Příjemný bodový zisk si z domácího prostředí odnesl brněnský Hobit, který dokázal vyhrát dvě ze tří utkání ve sportovní hale Fakulty sportovních studií Masarykovy Univerzity. V sobotu se český zástupce v rámci Středoevropského poháru basketbalistů na vozíku střetl s oběma polskými soupeři, v neděli nastoupil k jednoznačnému utkání proti reprezentaci Maďarska.

Adam Erben (v mikině) udílí pokyny svému týmu při zápase s Maďarskem.
Adam Erben (v mikině) udílí pokyny svému týmu při zápase s Maďarskem. | Foto: Zdroj: SK HOBIT Brno

Hned první zápas překvapil svým výsledkem. Favorita a lídra soutěže Pactum Kielce dokázali domácí basketbalisté na vozíku porazit poměrem 51:43. S předvedeným výkonem byl spokojený i hrající trenér Adam Erben. "Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli v pátek na tréninku. Byl to disciplinovaný výkon,“ těšilo ho.

O to víc pak zamrzela prohra s týmem, který Brno pravidelně poráží i rozdílem několika desítek bodů. Mustang Konin zvítězil díky dvěma bodům z poslední minuty. "Na konci zápasu jsem se dopustil chyby, která to rozhodla. Už do druhé půlky jsme ale měli jít s dobrým náskokem. Z části za to může i to, že jsme soupeře podcenili a mysleli si, že to půjde samo,“ shrnul reprezentant Martin Zemánek.

Areál sportovní haly v Bohunicích si týmy ze zahraničí pochvalují.
Areál sportovní haly v Bohunicích si týmy ze zahraničí pochvalují. | Foto: Zdroj: SK HOBIT Brno

Maďaři nabírají zkušenosti

Podle Adama Erbena prohru způsobila i nedisciplinovanost. Na palubovku chtěl trenér proti Koninu poslat i méně zkušené hráče, ale to průběh utkání nedovoloval. To se nakonec povedlo v nedělním zápase proti Maďarsku, který domácí podle očekávání zvládli bez větších problémů v poměru 61:26. Do hry se tak dostali i ti, kteří nedostávají tolik prostoru proti silnějším celkům.

"Bylo to celkem jasné utkání, ale jsme rádi i za takového soupeře, protože máme velký počet hráčů, kteří potřebují hrát. Maďaři se hodně připravují a vidíme, že jsou na tom daleko lépe a zlepšují se,“ hodnotil po utkání Martin Zemánek.

Výsledky:

sobota 7.1.
Hobit Brno x Pactum Kielce  51:43
Hungary x Mustang Konin  21:57
Hobit Brno x Mustang Konin  52:54
Hungary x Pactum Kielce  22:72

neděle 8.1.
Mustang Konin x Pactum Kielce  25:64
Hungary x Hobit Brno  26:61

V ostatních zápasech se nestalo nic neočekávaného. Nedělní polské derby mělo jasného vítěze z Kielce, který porazil Konin 64:25. Česko má dobrou pověst v organizování akcí basketbalu na vozíku, což se opět potvrdilo.

"Organizace byla skvělá a vše proběhlo bez problémů,“ pochvaloval si trenér Maďarska András Magyar. Netrápily ho ani další prohry, kterých má nováček na svém kontě již šest z celkem šesti utkání. "Máme mladý tým. Začali jsme před nedávnem, a tak se pomalu učíme a doufáme, že příští sezónu budeme silnější. Je to pro nás skvělá zkušenost,“ sdělil Magyar. Další kolo se uskuteční v únoru v polských Kielce.

Tabulka:

  1. KS PACTUM Scyzory Kielce
  2. SK HOBIT Brno
  3. WBS Pardubice
  4. KSS Mustang Konin
  5. Maďarsko
 

Právě se děje

před 32 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy