Potlučený Sagan i krušný dojezd Froomea. Takový byl horský sprint

Peter Sagan a jeho potrhaný dres. Do cíle ale nakonec dojel.
Nairo Quintana, andský "kondor", ve středu ovládl pouhých 65 kilometrů dlouhou 17. etapu letošní Tour. Ta ale zásluhou svého profilu patřila mezi ty nejnáročnější v letošním ročníku.
Své o tom ví Chris Froome, který byl v posledních letech jednoznačným hegemonem Tour. V závěrečném stoupání ztratil na Kolumbijce více než minut a půl.
Takto Sagan vypadal bezprostředně po svém pádu.
Do cíle ale nakonec dojel. A podle lékařů se jeho pád dokonce obešel bez zlomenin.
Foto: ČTK
Sport Reuters Sport, Reuters
25. 7. 2018 20:04
Podívejte se na fotogalerii ze středeční 17. etapy cyklistické Tour de France.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy