Potlučený Sagan i krušný dojezd Froomea. Takový byl horský sprint

Peter Sagan a jeho potrhaný dres. Do cíle ale nakonec dojel.
Nairo Quintana, andský "kondor", ve středu ovládl pouhých 65 kilometrů dlouhou 17. etapu letošní Tour. Ta ale zásluhou svého profilu patřila mezi ty nejnáročnější v letošním ročníku.
Své o tom ví Chris Froome, který byl v posledních letech jednoznačným hegemonem Tour. V závěrečném stoupání ztratil na Kolumbijce více než minut a půl.
Takto Sagan vypadal bezprostředně po svém pádu.
Do cíle ale nakonec dojel. A podle lékařů se jeho pád dokonce obešel bez zlomenin.
Foto: ČTK
Sport Reuters Sport, Reuters
25. 7. 2018 20:04
Podívejte se na fotogalerii ze středeční 17. etapy cyklistické Tour de France.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska.

Aktualizováno před 47 minutami

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy