Zlomený obratel, otřes mozku. Saganův hvězdný parťák se srazil s autem

ČTK ČTK
17. 1. 2021 11:49
Elitní nizozemský cyklista Wilco Kelderman utrpěl při střetu s autem během tréninku v Itálii úraz, má zlomený obratel. Jeho nový německý tým Bora-hansgrohe oznámil, že třetí muž loňského Gira d'Italia má poraněnou páteř v hrudní oblasti. Operace není nutná, léčba by měla proběhnout konzervativně.
Wilco Kelderman
Wilco Kelderman | Foto: ČTK

Stejnou diagnózu se dozvěděl Keldermanův kolega Andreas Schillinger. Ten má zlomené příčné výběžky několika krčních i hrudních obratlů. Celkem se do nehody u jezera Garda zapletlo sedm jezdců Bory.

Devětadvacetiletý Kelderman do týmu kolem bývalého mistra světa Petera Sagana přišel před sezonou ze Sunwebu a měl by být kapitánem pro Tour de France. S poraněnou páteří se nyní bude zotavovat i z otřesu mozku.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy