Zlomený obratel, otřes mozku. Saganův hvězdný parťák se srazil s autem

ČTK ČTK
17. 1. 2021 11:49
Elitní nizozemský cyklista Wilco Kelderman utrpěl při střetu s autem během tréninku v Itálii úraz, má zlomený obratel. Jeho nový německý tým Bora-hansgrohe oznámil, že třetí muž loňského Gira d'Italia má poraněnou páteř v hrudní oblasti. Operace není nutná, léčba by měla proběhnout konzervativně.
Wilco Kelderman
Wilco Kelderman | Foto: ČTK

Stejnou diagnózu se dozvěděl Keldermanův kolega Andreas Schillinger. Ten má zlomené příčné výběžky několika krčních i hrudních obratlů. Celkem se do nehody u jezera Garda zapletlo sedm jezdců Bory.

Devětadvacetiletý Kelderman do týmu kolem bývalého mistra světa Petera Sagana přišel před sezonou ze Sunwebu a měl by být kapitánem pro Tour de France. S poraněnou páteří se nyní bude zotavovat i z otřesu mozku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy