Belgického cyklistu museli po autonehodě na místě oživovat, už je při vědomí

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 9. 2023 23:37
Belgický cyklista Nathan Van Hooydonck skončil v bezvědomí po dopravní nehodě ve své vlasti.
Nathan van Hooydonck při letošní Tour de France
Nathan van Hooydonck při letošní Tour de France | Foto: Reuters

Jezdec stáje Jumbo-Visma, jenž byl na letošní Tour de France jedním z pomocníků Jonase Vingegaarda při jeho úspěšné obhajobě titulu, musel být podle belgických médií na místě havárie oživován a poté byl převezen do nemocnice.

Podle prohlášení týmu není zraněný a již se probudil. Dřívější zprávy médií hovořily o vážných zraněních.

"Řidič musel být na místě resuscitován a ve stavu ohrožení života byl převezen do nemocnice. Jeho těhotná žena, která seděla vedle něj, vyvázla bez zranění, ale byla rovněž převezena do nemocnice," citovala média policejního mluvčího.

Sedmadvacetiletý Van Hooydonck podle prvních výsledků vyšetřování havárii způsobil poté, co se mu zřejmě za volantem udělalo náhle nevolno. Na křižovatce v obci Kalmthout severně od Antverp projel na červenou a vrazil do několika aut čekajících na opačné straně. Další tři lidé včetně jednoho dítěte při nehodě utrpěli lehčí zranění, do karambolu bylo celkem zapleteno pět vozů.

"Nathan je vzhůru, nemá žádná zranění a jeho zdravotní stav není kritický. Zůstává v nemocnici, aby se vyšetřilo, proč se mu udělalo špatně," uvedli v prohlášení zástupci stáje Jumbo-Visma.

Jeho kolegové po Vingegaardově dnešním triumfu na Vueltě v televizním rozhovoru řekli, že dostali povzbuzující zprávy. Vítězství v 16. etapě mu proto věnovali.

"Pod závěrečným kopcem nám řekli, že je Nathan vzhůru. Nejsem si jistý, jestli už sledoval Vueltu, ale doufám, že pak se bude dívat. Všichni mu fandíme a dneska tohle vítězství bylo pro něj," řekl maďarský kolega Attila Valter televizi Eurosport.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy