Anketu Král cyklistiky za rok 2022 vyhrála sedmnáctiletá Miculyčová

14. 2. 2023 21:48

Vítězkou 58. ročníku domácí ankety Král cyklistiky za rok 2022 se stala poprvé v kariéře Iveta Miculyčová. Sedmnáctiletá freestylová bikrosařka vystřídala na trůnu bikera Ondřeje Cinka a stala se nejmladší vítězkou v historii ankety. Druhý byl tentokrát Mathias Vacek a třetí další silničář Jan Hirt.

Miculyčová loni v srpnu získala v Mnichově zlato na mistrovství Evropy v BMX freestyle. Cyklistka z Kostelce nad Orlicí zvítězila v olympijské disciplíně park a triumfovala měsíc před sedmnáctinami. V listopadu přidala ve stejné disciplíně do sbírky úspěchů bronz na mistrovství světa v Abú Zabí.

Dvacetiletý Vacek získal v září stříbro na MS v australském Wollongongu v kategorii do 23 let a o dva měsíce dříve byl ve třiadvacítkách druhý také na mistrovství Evropy v portugalské Anadii. Dvaatřicetiletý Hirt v květnu vyhrál 16. etapu Gira d'Italia, což byl jeho životní úspěch. Celkově skončil v závodě šestý.