Svatby, bloudění v Rakousku i finiš do porodnice. Vltava Run obíhal zeměkouli

Svatby, bloudění v Rakousku i finiš do porodnice. Vltava Run obíhal zeměkouli
Nejen šumavské pampeliškové království proběhli nejrychleji běžci týmu Kalokagathia Aliance, kterým k překonání 360 kilometrů stačilo 22,5 hodiny. Ale o tom až později.
O uplynulém víkendu se běžel devátý otevřený ročník týmového závodu Vltava Run ze Šumavy do Prahy.
Popularita závodu rok od roku rostla. Zatímco první otevřený ročník (2014) si zaběhlo 34 týmů, letos jich byly tři stovky. Registrace se navíc vyprodala během rekordní minuty a půl. A to i přesto, že týmové startovné stojí více než 20 000 korun.
Historie Vltava Runu se datuje do roku 2011. Tehdy se parta běžeckých nadšenců vrátila z amerického Oregonu, kde běželi týmový závod z vrcholu hory Mount Hood (3429 metrů) až na pláž Tichého oceánu. A rozhodli se podobný podnik uspořádat v Česku.
Foto: Vltava Run
yac yac
17. 5. 2022 7:03
Tento víkend se konal již devátý veřejný ročník týmového závodu Vltava Run. Ten se běží z hlubin šumavských hvozdů do Prahy na trase dlouhé 360 kilometrů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy