Vícebojař Sýkora skončil na halovém šampionátu devátý, vyhrál Ureňa

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 3. 2019 21:20
Titul halového mistra Evropy v sedmiboji získal Španěl Jorge Ureňa, který byl při neúčasti obhájce titulu Francouze Kévina Mayera největším favoritem. Nasbíral 6218 bodů, což je nejlepší letošní světový výkon.
Zraněný český reprezentant Jiří Sýkora na HME v Glasgow.
Zraněný český reprezentant Jiří Sýkora na HME v Glasgow. | Foto: Reuters

Český sedmibojař Jiří Sýkora obsadil v Glasgow deváté místo i s nulovým zápisem ve skoku o tyči, kde se při prvním pokusu zranil a opustil halu na nosítkách. Večer se vrátil na závěrečný kilometr a závod dokončil jako poslední z devíti klasifikovaných vícebojařů.

Sýkoru problémy se zády výrazně limitovaly už v závěru prvního dne při výšce. Navzdory tomu se rozhodl v soutěži pokračovat, do druhého dne vstoupil druhým nejlepším časem na překážkách 8,02 sekundy a posunul se z desátého na sedmé místo.

V tyči si zvolil nejnižší základ ze všech, ale hned po prvním pokusu na 440 centimetrech zůstal ležet na doskočišti s bolestivou grimasou. "Při tom pohybu na tyči tu bolest ucítil znova. Bohudík to na ploše vypadalo dramatičtěji, než to ve skutečnosti je," řekla novinářům lékařka výpravy Karolína Bílková.

Sýkora byl poměrně dlouho ošetřován, ale neurologické vyšetření neodhalilo nic závažného a český reprezentant se mohl o pár hodin později vrátit na dráhu a sedmiboj dokončit.

Vedení hned v první dnešní disciplíně převzal Ureňa, který před dvěma lety v Bělehradě získal stříbro. Na překážkách si vyrovnal osobní rekord časem 7,78, což mu vyneslo úctyhodných 1038 bodů, a vedení udržel až do konce.

Vyhrál i závěrečný kilometr. V něm si Brit Tim Duckworth, hnaný dopředu publikem, vylepšil osobní rekord o sedm sekund a udržel druhé místo před Rusem Iljou Škureňovem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy