Tyčkařka Isinbajevová chce rozhodnutí IAAF napadnout u soudu. Jde o porušení lidských práv, tvrdí

ČTK ČTK
17. 6. 2016 18:55
Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová se nechce smířit s rozhodnutím atletické federace IAAF a chce verdikt o vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží napadnout u soudu pro lidská práva.
Jelena Isinbajevová.
Jelena Isinbajevová. | Foto: ČTK

Moskva - Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová zvažuje možnost soudně napadnout rozhodnutí atletické federace IAAF o pokračujícím vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží. Žena, která se letos chtěla vrátit ke kariéře po mateřské dovolené, se odvolává na dodržování lidských práv.

"Jde o porušení lidských práv. Nemohu mlčet, budu jednat. Půjdu k soudu pro lidská práva," nechala se slyšet okamžitě po vynesení verdiktu světová rekordmanka, která nikdy neměla potíže s dopingem.

Čtyřiatřicetiletá tyčkařka se příští týden zúčastní domácího šampionátu. "Takže podle tohoto rozhodnutí může být tento závod mým posledním v kariéře," dodala Isinbajevová, která vyhrála OH v letech 2004 a 2008 a v Londýně před čtyřmi lety byla třetí.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy