Ruská atletka a modelka si šla zaběhat, domů už se nevrátila. Zemřela v parku

Sport Sport
22. 8. 2019 16:24
Ruská atletka Margarita Plavunovová zemřela poté, co si šla zaběhat. Pětadvacetiletá sportovkyně, jež si přivydělávala i jako modelka, se zhroutila v parku, přivolaní záchranáři už jí nedokázali pomoci.
Margarita Plavunovová
Margarita Plavunovová | Foto: Instagram

Plavunovová byla několikanásobnou šampionkou Centrálního federálního okruhu (nejlidnatější okruh Ruské federace) i ruskou mistryní. K neštěstí došlo v městě Moršansk.

Sprinterka, která závodila i přes překážky, byla na návštěvě u své babičky a rozhodla se jít si zaběhat. V jednom z parků se však náhle zhroutila na trávník, a přestože svědci hned zavolali záchranáře, mladou závodnici už se jim nepodařilo oživit.

Jako příčina smrti byla určena srdeční zástava, přesný důvod určí až nařízená pitva. Podle dostupných informací neměla Plavunovová, jejíž Instagram sledoval i slavný ruský fotbalista Alexander Keržakov, do té doby žádné zdravotní problémy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy