Hokej • 13:00

Oslavy hokejových mistrů světa živě

Čeští hokejisté se stali potřinácté mistry světa. Sledujeme oslavy jejich titulu ze šampionátu v Praze a Ostravě.

13:51

Čeští hokejisté si dnes vychutnají oslavy s fanoušky. Na Staroměstské náměstí by Pastrňák a spol. měli dorazit v 17 hodin.

13:56

O tom, že čeští hokejisté pobláznili prakticky celou republiku, svědčí i čísla sledovanosti finálového zápasu. Na ČT Sport a na internetovém iVysílání ho vidělo rekordních 3,74 milionu diváků starších čtyř let. Jde o nejsledovanější přenos na kanále ČT Sport a druhý divácky nejúspěšnější sportovní přenos v České televizi vůbec po finále olympijských her v Naganu Česko - Rusko. To v roce 1998 vidělo 4,16 milionu diváků.

14:04

Tak schválně, kolik fanoušků dnes využilo omluvenku, kterou na svůj oficiální profil na sociální síti X vyvěsil Český hokej? :)

14:15

Na Staroměstském náměstí bude i náš redaktor Radek Bartoníček, který už teď hlásí, že na fanoušky čeká i bohatý kulturní program. Hymnu zazpívá Vojta Dyk.

Fanoušci adorují hokejové hrdiny i při tvorbě na sociálních sítích, takhle třeba velebí gólmanskou jedničku v reakci na tweet reportérky České televize populární účet Neobjektivní novinář.

14:36

Lukáš Dostál se stal totiž ve finále doslova neprostupnou zdí. Přečtěte si i charakteristiky dalších českých opor.

14:41
15:11

Do slavnostního zahájení zbývají téměř dvě hodiny, ale na Staroměstském náměstí se už tančí…

15:33

Kdo chce, může si koupit české vlajky, ale řada lidí má vlastní.

Staroměstské náměstí - vlajky
Staroměstské náměstí - vlajky | Foto: Radek Bartoníček
15:45

Zatímco na Staroměstském náměstí se sbíhají davy fanoušků, zlatí hoši ještě ladí formu s pivem v ruce. 

15:46

Některé fanynky už na náměstí tančí a těší se na zlaté hokejisty.

Některé fanynky už na náměstí tančí a těší se na zlaté hokejisty
Některé fanynky už na náměstí tančí a těší se na zlaté hokejisty | Foto: Radek Bartoníček
15:59

Po tomto červeném koberci hokejisté vystoupají na podium.

Po tomto červeném koberci hokejisté vystoupají na podium
Po tomto červeném koberci hokejisté vystoupají na podium | Foto: Radek Bartoníček
16:00

Na přivítání vítězného hokejového týmu a oslavu zlaté medaile přišly na Staroměstské náměstí v Praze hodinu před příjezdem sportovců tisíce fanoušků.

16:16

Lidé se pomalu shromažďují u pódia a velkoplošné obrazovky, kde bylo v neděli na 15 tisíc nadšených fanoušků svědky prvního českého vítězství na hokejovém mistrovství světa po 14 letech. Vzhledem k probíhajícím přípravám nehrozí, že by někteří z nich trpěli nedostatkem tekutin.

Občerstvení pro slavící fanoušky
Občerstvení pro slavící fanoušky | Foto: Radek Bartoníček
16:30

K dispozici bude i občerstvení. Distribuci chipsů mají na starosti půvabné hostesky, které milují hokej. Proč? Protože hokejisté jsou prý krásní chlapi.

Staromák - hostesky
Staromák - hostesky | Foto: Radek Bartoníček
16:37

Program začal již ve 13:00 a potrvá do 20:00. Odpoledne zahrnoval například hudební vystoupení či sestřihy nejlepších momentů šampionátu. Nyní z podia burácí hudba a shromáždění fanoušci do ní radostně skandují.

16:47

Paní Gabriela stojí v první řadě. "Jsme hokejová rodina, neváhali jsme dnes přijet. Nejraději ze všech reprezentantů mám Červenku. Je přece nejlepší," svěřila se. 

Fanoušci na Staroměstském náměstí
Fanoušci na Staroměstském náměstí | Foto: Aktuálně.cz
17:00

Čeští hokejisté se pomalu blíží na Staroměstské náměstí. Přímý přenos můžete sledovat zde 

17:07

Tisíce lidí slaví s národním hokejovým týmem na Staroměstském náměstí v Praze zisk titulu mistrů světa. Hokejisty přivítaly nadšeným křikem.

Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí
Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí | Foto: Honza Mudra
17:20

Hokejisté po příjezdu nejprve vylezli i s pohárem na střechu autobusu, fanoušci je přivítali nadšeným křikem a skandováním "kdo neskáče, není Čech". Až po několika minutách reprezentanti vyslyšeli volání "pojďte sem" a vydali se na pódium.

Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí
Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí | Foto: Honza Mudra
17:42

Ještě na střeše autobusu si hráči pořizovali selfie se zaplněným náměstím na pozadí. Na pódium je doprovodil hit kapely Queen We Are the Champions. V bouřlivé atmosféře moderátor jednotlivě představil přítomné reprezentanty, trenéra Radima Rulíka i členy realizačního týmu. Kapitána Romana Červenku polili spoluhráči velkým množstvím piva. "Hoši, děkujem," neslo se náměstím.

Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí
Oslavy titulu hokejových mistrů světa na Staroměstském náměstí | Foto: Honza Mudra
18:02

Zatímco slavnostní vítání hokejistů pomalu končí, policisté vyklízeli prostor nedaleko místa oslav, protože tam zůstal opuštěný batoh. "Kdo tam zavazadlo nechal, okamžitě si ho prosím vyzvedněte, ať nám celou akci nezkazíte," žádala Tereza Tobiášová, která akci moderovala společně s Liborem Boučkem. Závěr akce ale nakonec probíhá bez omezení.

Zatímco slavnostní vítání hokejistů pomalu končí, policisté vyklízejí prostor nedaleko místa oslav, protože tam zůstal opuštěný batoh.
Zatímco slavnostní vítání hokejistů pomalu končí, policisté vyklízejí prostor nedaleko místa oslav, protože tam zůstal opuštěný batoh. | Foto: Radek Bartoníček
18:41

Čeští hokejisté slavili s fanoušky hodinu a půl, na konci oslav pak poskytovali rozhovory přítomným novinářům.

Čeští hokejisté vydrželi na podiu hodinu a půl, na konci oslav pak poskytovali rozhovory přítomným novinářům.
Čeští hokejisté vydrželi na podiu hodinu a půl, na konci oslav pak poskytovali rozhovory přítomným novinářům. | Foto: Radek Bartoníček
19:34

"V životě jsem nic takového nezažil. Nedokážu to popsat slovy. Moc děkujeme za podporu, kterou máme a kterou jsme dostávali po celou dobu turnaje. Moc si toho vážíme," řekl dojatý obránce Michal Kempný.

19:35

Jako jediný z týmu už zažil přivítání od fanoušků na Staroměstském náměstí kapitán Roman Červenka, který získal titul i v roce 2010. "Myslím, že všechno běží, jak má. Všichni si to užívají. Je to něco neskutečného," řekl. Při oslavách využil zkušenosti z minulosti. "S věkem už to nemůžeš přehánět. Lidi nás sem ale dotáhli, takže jim to musíme vrátit," prohlásil. Sám šel radši po finále včas spát. "Jestli si myslím, že to ještě bude dlouhé? Nemyslím, vím," smál se Červenka.

20:01

Jedna z největších hvězd týmu mistrů světa Martin Nečas popsal, jak vypadal příjezd na Staroměstské náměstí, kde nejprve hráči zdravili fanoušky ze střechy autobusu. "Jako první tam byly špatné nápady, že rozbijeme okno, ale nakonec jsme našli exit nahoře a vylezli jsme," líčil útočník Caroliny. "Jestli jsme se báli, aby nás střecha unesla? Báli nebáli, myslím si, že nám to teď moc nemyslí. Vyšlo to dobře, nikdo nespadl a jsme rádi," dodal Nečas.

Čeští hokejisté zdraví s trofejí pro mistry světa fanoušky na Staroměstském náměstí ze střechy autobusu
Čeští hokejisté zdraví s trofejí pro mistry světa fanoušky na Staroměstském náměstí ze střechy autobusu | Foto: Honza Mudra
21:05

Na sociální sítě uniklo video, ze kterého je patrné, že vítězná trofej už nepřežila mistrovské oslavy. 

22:23

Ze Staroměstského náměstí se hráči přesunuli do nedaleké restaurace Střídačka, kterou s bývalým hokejistou Martinem Ručinským spoluvlastní generální manažer reprezentace Petr Nedvěd. 

22:23

Reprezentanty v příštích dnech čekají i společenské povinnosti, ve středu je přijme premiér Petr Fiala a o den později prezident Petr Pavel. "Uvidíme, co přinesou další dny. Teď to moc neřešíme," řekl útočník Daniel Voženílek.

10:00

Bujaré oslavy titulu pokračovaly i v noci. Národní tým se přesunul do vyhlášeného baru Kozička, kde rozjel diskotéku na parketu i na stolech.

10:15

Pro některé fanynky to byl na diskotéce opravdu velký zážitek.

Právě se děje

Další zprávy