"Vyhoďte ho, už ho nechci nikdy vidět." Ruskou hvězdu rozzuřila otázka na doping

av av
28. 7. 2021 18:30
Vyčerpaného tenistu Daniila Medveděva po postupu do čtvrtfinále olympijského turnaje naštvala otázka jednoho z novinářů. Týkala se dopingu mezi ruskými sportovci. Jeden z největších favoritů olympiády dokonce vyzval pořadatele, aby žurnalistu vyloučili z tokijského sportovního svátku.
Daniil Medveděv v náročné bitvě proti Fabiovi Fogninimu.
Daniil Medveděv v náročné bitvě proti Fabiovi Fogninimu. | Foto: Reuters

Na kurtu se musel nechat ošetřovat, trpěl v nelítostných podmínkách tokijské výhně. Nakonec ale porazil 31 stupňů Celsia, 72 procent vlhkosti i nepříjemného soupeře Fabia Fogniniho.

A především přežil, což byl cíl, který mu v průběhu náročného duelu nepřišel vůbec jako samozřejmý (více čtěte ZDE).

Spokojený výraz ale Medveděvovi na tváři dlouho nevydržel. Následné setkání s novináři v mix zóně Ariake Tennis Parku totiž přineslo ruské hvězdě další nervydrásající zážitek.

Poslední otázka v anglickém jazyce Medveděva rozzuřila.

"Nesou si členové ruského olympijského týmu po dřívějších skandálech na těchto hrách stigma podvodníků? Jaké z toho máte pocity?" zeptal se pětadvacetiletého moskevského rodáka jeden z novinářů.

Medveděvovi chvíli trvalo, než otázku evidentně mířenou na téma dopingu plně pochopil. Když se tak stalo, atmosféra citelně zhoustla.

"Tohle bude poprvé v mém životě, kdy neodpovím na otázku, člověče. A měl by ses za sebe stydět," prohlásil nakvašeně druhý hráč světového žebříčku.

To ale nebylo všechno. Rus se okamžitě otočil na jednoho z pořadatelů a žádal přísné potrestání troufalého tazatele. 

"Myslím, že byste ho měli vyhodit buď z celé olympiády, nebo alespoň z tenisového turnaje. Na svých rozhovorech už ho nikdy nechci vidět. Díky," nebral si Medveděv servítky.

Novinář se ještě snažil svou otázku vysvětlit, nebo alespoň lépe zformulovat, už ale od ruského tenisty šanci na nápravu nedostal. Medveděv se dal na odchod a po cestě ještě několikrát zopakoval: "Tohle je poprvé v mém životě. Měl by ses stydět."

Ruská olympijská výprava, která v Tokiu čítá 335 sportovců, nesmí startovat pod národní vlajkou, v případě zlatého úspěchu nesmí zaznít ruská státní hymna. Důvodem je dvouletý trest od Světové antidopingové agentury za opakovaná provinění v minulých letech.

Rusové tak vystupují pod hlavičkou ROC, tedy Ruského olympijského výboru a v Tokiu patří k nejtestovanějším sportovcům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy