Hrát v tomhle je masakr, kroutí hlavou Vondroušová. Její tažení maminka oplakala

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 7. 2021 8:44
Španělka se kroutila na lavičce, nechávala se zchladit hadicí z klimatizace, nakonec si musela lehnout. Po jednom setu bylo dobojováno a česká tenistka Markéta Vondroušová postoupila v Tokiu do olympijských bojů o medaile. Velkou radost ale neměla, i ona musí překonávat obrovskou únavu.
Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále OH 2020 proti Paule Badosaové
Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále OH 2020 proti Paule Badosaové | Foto: Reuters

Hrála jste v jednu hodinu, v době největšího tokijského vedra, jak jste se s náročnými podmínkami vyrovnávala?

Dneska to bylo fakt hrozné, ještě jak jsem včera hrála pod střechou a pak až večer, tak jsem si na vedro přes den odvykla. Když jsem se šla rozehrávat, tak mě ještě bolely nohy. Ale věděla jsem, že ona měla taky včera dva zápasy. Trochu jsme se bavily před zápasem, že taky přijela pozdě, věděla jsem, že obě budeme bojovat samy se sebou, v tom vedru je všechno těžké. Od stavu 1:3 jsem hrála, co jsem potřebovala, tušila jsem, že když ji budu po kurtu trošku honit, tak jí to bude dělat problémy. Ukazovala pak na trenéra, že ji bolí nohy.

Nekalí vám skreč soupeřky trochu radost z postupu do olympijského semifinále?

Je mi to líto, že takhle skončila, takhle nechce nikdo vyhrát. Program je fakt masakr, zítra hraju zase singl, jde to den za dnem, ještě jsou tu skoro čtyřicítky, je to o tom, kdo tu nechá úplně všechno. 

Pak jste ji šla utěšit na lavičku, co jste si řekly?

Já se šla chystat na servis a viděla jsem, že sedí v předklonu mezi doktory a je úplně rudá. Pak říkala, že si musí lehnout. Asi jí bylo fakt šíleně. Řekla jsem jí, že to chápu, já byla taky hotová. Jen to nedávám tolik znát. Ale po dlouhých výměnách je to hrůza. Já se nedivím, že to tak dopadlo. Kdybychom hráli v osmnácti stupních, tak jsou všichni tak nějak asi v klidu. Ale tady je to den za dnem, ve čtyřicítkách, to je strašně těžké.

Dochází vám vůbec, že stačí jedna výhra a máte medaili?

Moc ne, je to super. Chci každý zápas bojovat o medaili, a ať už to dopadne jakkoliv, tak pro mě je to super úspěch. Škoda že za to nejsou nějaké body. (smích) Ale je to olympiáda, něco nového, hrozně jsem sem chtěla jet, i když tady body nejsou. Byla jsem rozhodnutá, že pojedu a budu se rvát o každý zápas.

Stačilo by vám k jistotě cenného kovu porazit Elinu Svitolinovou…

Bylo by to skvělé, samozřejmě. Je to ještě docela daleko. Ať už se stane cokoliv, jsem na sebe pyšná. Ještě mám několik zápasů před sebou a budu se snažit, aby to klaplo. I kdyby ne, tak jsem na sebe pyšná, že jsem to takhle zvládla. Už jsem s ní párkrát hrála. Je taková podobná hráčka jako já, běhavá, dost vrací a dobře podává, takže to v tomhle vedru bude hrozně náročné. Zkusím se trochu zregenerovat a zítra jdu zas na to.

Dneska jste hrála až na čtvrtém největším kurtu, kde se nedá schovat, doufáte v příznivější zařazení do programu?

Tady se není kam schovat vůbec, to jo. Na centru je pomalejší kurt, tyhle jsou rychlejší. Ale ve vedru je pro urychlení výměny lepší rychlejší kurt. Ale s ní to bude strašně náročné a musím se na to připravit hlavně hlavou. A doufám, že tam bude trochu stínku. 

Včera jste způsobila olympijský boom, když jste vyřadila domácí Japonku Ósakaovou, jaké byly ohlasy?

Mamka plakala, chudák, ta to prožívá. Psalo mi strašně moc lidí, hrozný boom. Snažím se všechno číst a odepisovat, jsem moc vděčná za všechnu podporu z domova i tady. Pořád je to takové neuvěřitelné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy