Takové monstrum jsem v životě neviděla. Hopjáková byla po tvrdém pádu v šoku

ČTK ČTK
16. 2. 2018 9:16
Vendula Hopjáková přišla o olympijský závod už v kvalifikaci, kde nepříjemně upadla a z tratě ji museli odvézt na sáňkách.
Vendula Hopjáková se po tvrdém pádu ocitla v péči lékařů.
Vendula Hopjáková se po tvrdém pádu ocitla v péči lékařů. | Foto: ČTK

Pchjongčchang - Pro Vendulu Hopjákovou skončil olympijský snowboardcross v kvalifikaci. Ve druhé jízdě v Pchjongčchangu spadla a cestu reprezentační kolegyně Evy Samkové za bronzem sledovala s pohmožděným pravým kotníkem a berlemi jen z hlediště.

Jednadvacetiletá Hopjáková v první kvalifikační jízdě nepřekonala výjezd po startu. Ve druhé už náročný úvod zvládla, ale v polovině trati spadla. "Udělala jsem chybu, špatně sešlápla bouli před klopenkou a ta mě vytrestala. Flusla mě do klopenky, já už jsem nestihla zareagovat a v klopence mě prkno jako by zamáčklo. Ohnul se mi tam kotník a narazilo se koleno," popsala snowboardistka.

Chvilku ležela na zemi a pobrekávala. "A začala řvát, ale spíš z toho šoku. Ono to docela bolelo," uvedla. Ze svahu ji odvezli na saních a po vyšetření se na závod vrátila o berlích a s dlahou. "Nemělo by to být nic vážného, jenom pohmožděné. Mám berle a na operaci to nevypadá, takže všechno v pořádku," doufá.

Přiznala, že z náročné olympijské trati s velkými skoky měla strach. "Bylo to pro mě šíleně náročný. Evropské poháry jsou fakt malé. I svěťáky teď stavěli docela malé, protože v Evropě moc nebyl sníh. Tohle je pro mě úplně šílené monstrum, které jsem v životě neviděla a doufám, že ani v životě neuvidím," řekla Hopjáková.

Necelou hodinu po pádu, který doma vystrašil rodinu, už myslela na olympiádu v Pekingu 2022. "Na příští olympiádě doufám, že už budu líp připravená, hlavně psychicky. Zkusím to zajet líp," řekla Hopjáková, která své blízké uklidnila krátkým telefonátem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy