Příběhy her: Kouzelný dědeček z Vrchlabí, olympiáda zlomenin, trucování vlajkonoše i politika

Marek Janoš Marek Janoš
27. 2. 2018 9:05
Olympijské hry v Pchjongčchangu přinesly strhující příběhy i opravdové kuriozity. Jedním z vrcholů her bylo zlato Ester Ledecké. Zapsali se ale i další Češi.
Dominik Kahun (72) slaví gól ve finále Rusko - Německo na ZOH 2018
Dominik Kahun (72) slaví gól ve finále Rusko - Německo na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Němci měli nadosah zázrak na ledě

Zlato Ester Ledecké bylo obrovským překvapením, málem ji na závěr her dorovnali němečtí hokejisté. Outsider turnaje překvapivě prošel do semifinále přes Švédsko, které porazil 4:3. Stejným poměrem Němci porazili i Kanadu a ve finále stanuli proti Rusům pod neutrální vlajkou. Od vítězství 3:2 je dělilo 56 vteřin, jenže v poslední minutě utkání srovnal stav zápasu Gusev a v prodloužení o vítězství Rusů rozhodl v přesilovce Kaprizov. I přesto Němci napsali hokejovou pohádku, které už chyběla jen zlatá tečka.