Mimořádná zpráva

Když se Rusové rozzuří, jsou neporazitelní. A teď máme vztek, říká Isinbajevová

ČTK ČTK
10. 2. 2018 11:03
Dvojnásobná vítězka z letních olympijských her a členka Mezinárodního olympijského výboru Jelena Isinbajevová očekává mimořádný úspěch Rusů startujích v Pchjongčchangu. Tyčkařka už v minulosti označila sankce vůči Rusku za tvrdé a nespravedlivé.
Jelena Isinbajevová a prezident Ruské federace Vladimir Putin.
Jelena Isinbajevová a prezident Ruské federace Vladimir Putin. | Foto: ČTK

Pchjongčchang - Někdejší ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová očekává, že její krajané pozvaní do Pchjongčchangu jako olympijští sportovci z Ruska budou na hrách mimořádně úspěšní. Členka Mezinárodního olympijského výboru věří, že vzhledem k vyloučení řady ruských reprezentantů kvůli dopingovému skandálu z předchozích her v Soči je vztek bude pohánět k maximálním výkonům.

"Když jsou rozzuření a vzteklí, jsou Rusové neporazitelní," uvedla pětatřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka na sociálních sítích. Podle Isinbajevové, jež do Pchjongčchangu na zasedání MOV nepřicestovala, protože je ve vysokém stupni těhotenství, je hrozné, kolik Rusů nedostalo od MOV potřebné pozvání do Koreje.

Podle Isinbajevové je to "velké zklamání pro všechny čisté sportovce, kteří nebyli (na ZOH) připuštěni a nedostali žádné vysvětlení, proč byli vyloučeni". Tyčkařka už v minulosti označila sankce proti Rusku za tvrdé a nespravedlivé.

Rusko bylo v prosinci vyloučeno ze ZOH kvůli dopingovým podvodům na předchozích hrách v Soči. V Pchjongčchangu bude závodit jen vybraná skupina 168 sportovců, kteří jako prokazatelně "čistí" dostali pozvánku MOV. Budou startovat pod neutrální vlajkou a v případě triumfu se jim nebude hrát ruská hymna.

 

Právě se děje

Další zprávy