Froome i přes dopingové vyšetřování zahájí v Andalusii sezonu

ČTK ČTK
5. 2. 2018 12:57
Chris Froome je sice stále vyšetřován kvůli podezření na porušení dopingových pravidel, přesto se chystá závodit.
Chris Froome
Chris Froome | Foto: ČTK

Manchester - Navzdory vyšetřování podezření z dopingu zahájí hvězdný britský cyklista Chris Froome příští týden sezonu. Jeho stáj Sky dnes oznámila, že slavný Brit je v nominaci na pětidenní závod Kolem Andalusie, který začne 14. února.

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyšetřuje Froomea kvůli jeho prohřešku při loňské vítězné Vueltě, kde překročil povolený limit léku na astma, který smí užívat na zvláštní povolení. Čtyřnásobný šampion Tour de France porušení pravidel odmítá.

Představitelé Sky svou hvězdu nesuspendovali, s čímž část cyklistické veřejnosti nesouhlasí. "Samozřejmě chápu, že tato situace vytváří hodně nejistoty, ale jsem přesvědčen, že se dostaneme k jádru toho, co se vlastně stalo," řekl dvaatřicetiletý cyklista, jenž etapový závod v Andalusii před třemi lety vyhrál.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy