Krpálek po Prskavcovi normálně dopíjí sklenice piva, v Tokiu ale kajakář držel krok

ČTK ČTK
3. 8. 2021 15:50
Oslavy v Tokiu po zisku zlatých medailí byly tentokrát podle judisty Lukáše Krpálka skromnější, neboť sportovci nechtěli příliš rušit ostatní v olympijské vesnici.
Jiří Prskavec a Lukáš Krpálek
Jiří Prskavec a Lukáš Krpálek | Foto: ČTK

Stejně si je ale společně s kamarádem vodním slalomářem Jiřím Prskavcem, s nímž získali zlato ve stejný den, užili. V Česku zatím na oslavy neměli čas, první den po příletu strávili shodně doma s rodinou.

"Nějaké oslavy proběhly přímo po závodech. I když jsem přijel až v jedenáct večer z haly, tak ale zase o to déle jsme to táhli. Byly takové skromnější, protože jsme na druhou stranu nechtěli nějak rušit v olympijské vesnici, ale myslím, že jsme si to hrozně užili. Popovídali jsme si, řekli jsme si zážitky z toho, jak jsme si drželi palce," řekl Krpálek na tiskové konferenci v Praze.

"Bylo to s podmínkami, které v olympijské vesnici byly. Nebylo úplně, kam jít, takže jsme byli v centru českého týmu. Zatancovali jsme si, pokecali, bylo to dost příjemný," doplnil Prskavec.

Vzhledem k tělesné konstituci Prskavec přiznal, že nemůže při oslavách s judistou držet krok. Ocenil ale, že Krpálek pozná, kdy už úplně nezvládá. "Dopíjí piva za mě, v tomhle je férový," řekl kajakář s úsměvem.

"Když jsme slavili v Tokiu, Jířa říkal, že nemůže pít tak jako já. Vzal jsem ho za rameno a řekl mu, že může, že se o něj když tak postarám, odnesu ho do postele, uložím, ať se nebojí," řekl Krpálek. V Tokiu podle něj jeho kamarád držel nakonec tempo s ním.

Prskavec zavzpomínal i na oslavy na předchozí olympiádě v Riu de Janeiro, kde on získal bronz a Krpálek první zlato.

"Poté, co Lukáš vyhrál, tak dostal za úspěch party autobus," uvedl. Jeho řidič zabloudil. "Takže jsme jezdili fakt dlouho, ale to nám vlastně vůbec nevadilo," dodal s tím, že právě v Riu vzniklo přátelství mezi oběma sportovci.

První den po návratu z Japonska do Česka oba strávili s rodinami. Krpálek s rodinou těsně před judistovým odjezdem na olympiádu stanovali a děti se ho i hned po návratu ptaly, kdy opět pod stan pojedou.

Prskavec řekl, že po odjezdu do Tokia s ním první dva týdny starší syn Jiří příliš nemluvil. "Byl na mě trošku naštvaný. Chtěl jsem mu to vynahradit a jsem strašně rád za to, že jsem mu včera čas mohl dát a strávili jsme spolu celý den," ocenil.

Už si také stihl dát k jídlu svůj oblíbený smažený sýr. "Ale smažil jsem si ho sám," smál se Prskavec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy