O zlatý český den se v Tokiu postarali kamarádi z vody a tatami

O zlatý český den se v Tokiu postarali kamarádi z vody a tatami
O pár hodin později se z druhého olympijského zlata v kariéře radoval jeho kamarád a občasný tréninkový parťák Lukáš Krpálek.
Úřadující mistr světa postoupil do závěrečných bojů o titul z prvního místa v semifinále a startoval tak jako úplně poslední. Ani tato neoblíbená pozice ho ale nerozházela.
Druhou zlatou olympijskou medailí si rodák z Jihlavy upevnil pozici nejúspěšnějšího českého judisty v historii.
Kajakář Jiří Prskavec v semifinále na OH 2020
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
30. 7. 2021 14:30
Prohlédněte si fotografie z pátečního zralého olympijského dne, který Česku přinesl zlato kajakáře Jiřího Prskavce a judisty Lukáše Krpálka.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy