Zimní olympiáda v Pekingu • Skupina B • 14:10

Dánsko
24. Červenka (Kovář)
12. M. Lauridsen
18. Nielsen (ts)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z prvního utkání českých hokejistů na zimní olympiádě v Pekingu. Ve středu 9. února ve 14:10 vyzvou v rámci zápasu základní skupiny Dánsko.

Po pěti dnech od oficiálního zahájení olympijských her přišla chvíle, kdy se do akce konečně zapojí i čeští hokejisté. Jejich turnaj patří k nejsledovanějším soutěžím na olympiádě a zřejmě to bude platit i bez účasti hráčů z NHL.

Češi rozehrají základní skupinu "B" proti Dánsku, následovat bude páteční duel se Švýcary a v sobotu s Rusy. Vítěz skupiny postoupí do čtvrtfinále, stejně jako nejlepší tým z druhých míst napříč třemi skupinami. Zbylou osmičku mužstev čeká osmifinále. Po základních skupinách tedy ještě nikdo nevypadává.

Sestava Česka:

Hrubec (Bartošák) - Šulák, Kundrátek, Sklenička, Jeřábek (A), Klok, Knot, Mozík - Sedlák, Krejčí (A), Hyka - Červenka (C), Kovář, Stránský - Lenc, Sobotka, Řepík - H. Zohorna, T. Zohorna, Frolík - Smejkal. Trenér: Filip Pešán.

Sestava Dánska:

Dahm (Dichow) - O. Lauridsen, J. Jensen Aabo (A), M. Lauridsen, Lassen, Nicholas B. Jensen, Larsen, Kristensen - Boedker, Nielsen (A), Nicklas Jensen - Storm, Regin (C), Russell - Bau Hansen, Madsen, Meyer - Poulsen, Jakobsen, Aagaard - J. Jensen. Trenér: Heinz Ehlers.

Dánové v zápase proti Česku na MS 2021 v Rize.
Dánové v zápase proti Česku na MS 2021 v Rize. | Foto: Reuters

Největší hvězdu českého týmu Davida Krejčího postavil trenér Pešán doprostřed prvního útoku k sehrané dvojici Lukáš Sedlák - Tomáš Hyka, která září v Čeljabinsku. Druhou útočnou formaci tvoří tři hráči ze švýcarské ligy, v třetí se sešli dva sparťané Vladimír Sobotka a Michal Řepík. Mimo sestavu zůstali třetí brankář Roman Will, obránce David Musil a útočník Michael Špaček, jehož v Praze zbrzdily covidové problémy.

U dánského týmu budí respekt především elitní útočná formace ve složení Nicklas Jensen, Frans Nielsen, Mikkel Boedker. Jensen sbírá v dresu Jokeritu takřka bod na zápas, v sedmi zápasech loňského mistrovství světa měl bilanci 5+3. Nielsen je největší legendou dánského hokeje, v NHL zvládl skoro tisícovku zápasů. A také Boedker působil v zámoří dlouhá léta. Dánové věří, že jejich velkou oporou bude také zkušený gólman Sebastian Dahm.

Když NHL oznámila, že její hráči na olympiádu nedorazí, české šance na vytouženou medaili vzrostly. Jak jsou na tom ostatní mužstva?

Takhle vypadají poslední momenty v českém týmu před vstupem do turnaje.

Češi odehráli proti Dánům na velkých akcích celkem osm zápasů. Ve všech případech šlo o skupinu na mistrovství světa, na olympiádě jsou totiž Dánové letos poprvé. Český tým vyhrál v základní hrací době na MS 2008, 2009, 2011 a 2012, ale tehdy to na startu posledního medailového šampionátu bylo naposled.

V dalších čtyřech střetnutích (MS 2013, 2014, 2016 a 2021) se vždy zrodila remíza. Dvakrát uspěli na nájezdy Češi, dvakrát Dánové. I z této bilance lze vyčíst, že na úvod turnaje pod pěti kruhy nečeká Pešánovu družinu nic lehkého. Vloni v Rize čeští hokejisté s Dánskem dlouho prohrávali 0:1 a jednou nohou už byli u historického nepostupu ze skupiny. Ve třetí části ale dokázali vyrovnat  a nakonec zvítězit 2:1 na nájezdy.

Dánové se na loňském MS prezentovali neuvěřitelně pevnou obranou, totéž lze čekat i v Pekingu. Hned čtyři dánští hokejisté mají své sestry v ženském týmu, který pod pěti kruhy rovněž startuje poprvé.

Také české hokejistky narazily ve své základní skupině na Dánsko a překvapivě mu podlehly 2:3. Šlo o první komplikaci v cestě za prvním místem, ta druhá a klíčová přišla včera při porážce na nájezdy s Japonskem. Češi tak dnes mají možnost své kolegyně alespoň částečně pomstít.

Skupina "B" se rozjela již dopoledne českého času, kdy obhájci olympijského triumfu Rusové změřili síly s černým koněm turnaje Švýcarskem. Hokejisté s helvétským křížem vzdorovali srdnatě, ale ani jednou nedokázali skórovat. Favorit uspěl fotbalovým výsledkem 1:0.

Češi zatím prožívají mizernou sezonu, co se týče hry a výsledků v seriálu Euro Hockey Tour. Nedokázali vyhrát ani jeden ze šesti zápasů na finské Karjale a ruském Channel One Cupu, v součtu s porážkou ve čtvrtfinále loňského MS to dělá aktuálně sedm porážek v řadě.

Dánové se naopak vezou na vítězné vlně. Na konci srpna v olympijské kvalifikaci porazili Slovince, Korejce (ty smetli 11:1) a Nory. V listopadu na domácím přípravném turnaji zvítězili proti Lotyšsku a znovu Norsku.

Hokejisté obou týmů jsou na ledě, Češi budou hrát v červených dresech a Dánové v bílém. Hlavními rozhodčími zápasu jsou Kanaďan Olivier Gouin a Švýcar Michael Tscherrig. Na čarách Ludvig Lundgren ze Švédska a Lauri Nikulainen z Finska.

00:01

Utkání právě začalo.

00:12

Češi začali svižně a ihned se nastěhovali do útočného pásma. Kundrátkovu střelu vyrazil Dahm do rohu.

00:47

Dobré první střídání pro Čechy, teď už Krejčí a spol. odešli z ledu. Dahma trochu překvapil odraz od mantinelu, posléze se píská zakázané uvolnění Dánů.

01:10

Červenka u hrazení tvrdě, ale čistě trefil Regina a nabruslil si do šance. Sražená střela českého kapitána však končí za brankou.

01:42

Brzy po Červenkově střele se Dánové rychle dostali do útoku a Storm jel ze strany na Hrubce. Jeho bekhendový pokus český brankář vytěsnil, o něco později zahráli Češi na icing.

02:01

Na úzkém pekingském kluzišti se od začátku hraje docela rychle. Lencovu střelu podržel brankář Dahm ve výstroji.

02:40

Šulákovu střelu od modré čáry se pokoušel tečovat Frolík. Dahm si pak připsal čtvrtý zákrok proti Kundrátkovi, Češi zůstávají v útočné třetině.

03:13

Krejčí šikovně vypíchl puk obránci Larsenovi a nabil Skleničkovi na modrou čáru. Dahm toho moc neviděl, přestože proti tvrdé ráně zasáhl.

03:25

Dánové jsou pod tlakem českého týmu. Sedlák si vyjel před branku a po forhendovém obloučku zasouval puk za betony Dahma. Puk se odrazil od tyčky.

04:10

Na druhé straně se do další příležitosti tlačil znovu Storm. Jeho klička před Hrubcem byla ale příliš dlouhá a zakončit nedokázal.

04:43

Zápas zatím probíhá asi tak, jak se dalo čekat. Češi dobývají dánskou obranu, ale soupeř umí zahrozit z brejku. Vedoucí gól by Pešánovu družinu uklidnil.

05:34

Jensen Aabo nerozehrál přesně a od mantinelu se puk odrazil na zakázané uvolnění. Hra se po chvilce opět stěhuje před Dahma.

05:49

Krejčího střela neprošla na branku a Jeřábek se musel pro puk vrátit do středního pásma. Češi mají ale i nadále hru pod kontrolou.

06:24

Teď byla trochu škoda, že Hyka nepokračoval ještě blíže k brance, prostoru měl dost. Nahození od modré čáry příliš nebezpečné nebylo.

06:49

M. Lauridsen si našel u mantinelu Stránského, šlo o čistý obranný zákrok. Dánové se na chvilku dostali před Hrubce, k zakončení se však nepropracovali.

07:31

Lenc ujel po pravé straně, zasekl si puk zpět za vracejícího se obránce a rychlou střelou prověřil Dahma. Brankář Klagenfurtu zatím odolává.

08:11

Dánové se nemohou příliš dostat do hry a jen posouvají puky do středního pásma. Frolíkův průnik dokázali včas zabrzdit.

08:42

Sklenička svým upadnutím nabídl soupeři šanci, Hrubec byl ale pozorný. Na druhé straně se před branku zprava tlačil T. Zohorna.

09:18

Češi vedou v desáté minutě na střely na branku už 10:2, je to od nich solidní ofenzivní smršť. Nicholas B. Jensen tlačí Stránského na mantinel.

09:52

Červenka se na chvilku dostal k puku, jenže se musel hned potýkat s těsnou dánskou obranou. Češi teď spíš honí kotouč po mantinelu.

10:49

Hrálo se dlouho bez přerušení, a tak Dahm podržel Jeřábkovo nahození z dálky a dopřál svým spoluhráčům chvilku na oddech.

Sedlákova šance na fotografii. Střela posléze skončila tyči.

Lukáš Sedlák před dánskou brankou
Lukáš Sedlák před dánskou brankou | Foto: Reuters
11:21

Přesně v tomhle je síla Dánů, z ojedinělé akce dokážou udeřit. Platí to i dnes, kdy se jim podařilo třetí střelu na bránu přetavit ve vedoucí gól. Vladimír Sobotka tečoval nahození MARKUSE LAURIDSENA a mužstvo v bílých dresech vede - 0:1. Bez asistence.

Dánové slaví gól
Dánové slaví gól | Foto: Reuters
12:31

Češi se snaží o rychlou odpověď a hra se opět odvíjí před Dahmem. Stránský si vybruslil na střed a zaměstnal dánského brankáře svižnou střelou.

12:49

Kovář najížděl zprava do situace dva proti jednomu, od obránce se puk odrážel do protipohybu Dahma, ale ten i tak dokázal puk vyrazit.

13:24

Řepík se zbavil bránícího Jensena Aaba a najel si do dobré pozice. Další zákrok Dahma, který skutečně v první třetině drží dánské mužstvo.

13:58

Dánové čekali, že se bude pískat zakázané uvolnění, ale hra plynula dál. Překvapený byl zřejmě i H. Zohorna a Dahm jeho nejisté zakončení zneškodnil.

14:27

Dánové mohou hrát v klidu a nadále se soustředit na útoky z brejků. Střelu od modré čáry zablokoval Krejčí, přesto zůstává soupeř českého týmu na puku.

15:18

Češi drží střelecké tempo jedné rány za branku za minutu, ale přeci jen je třeba říct, že velké šance tak často nepřicházejí.

16:03

Teď by českému týmu mohla pomoct přesilovka. Rozhodčí Tscherrig posílá Matiase Lassena na trestnou lavici na dvě minuty za držení, kterým si pomohl proti Sobotkovi.

16:58

Dánové se dostali z obranného pásma a Jakobsen mohl dokonce pomýšlet na zakončení. Teď už jsou Češi u puku a snaží se usadit v útoku.

17:23

Jakub Jeřábek fauloval Patricka Russella v samostatném úniku těsně před Hrubcem a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Dánové pojedou trestné střílení.

17:23

Nájezd si vzal na starost nejzkušenější hráč dánského týmu FRANS NIELSEN a provedl precizní bekhendový blafák. Zakončil přesně pod horní tyčku a Dánové tak v oslabení odskakují do vedení už o dvě branky - 0:2.

Frans Nielsen, Šimon Hrubec, trestné střílení
Frans Nielsen, Šimon Hrubec, trestné střílení | Foto: Reuters
18:17

Je po přesilovce, vyrovnání nepřinesla, naopak v ní Češi ještě inkasovali. V posledních dvou minutách se pokusí alespoň snížit.

18:57

S dvěma góly v zádech se Dánové jen utvrdí ve své taktice. Znovu při založení útoku nic nevymýšleli a vlastně jen odevzdali puk.

19:35

Sedlák dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jenže nedokázal puk trefit. Snažil se to napravit ještě bekhendovým pokusem, který ale Dahm pokryl.

19:52

Češi sice ještě prošli do útočného pásma, ale Dánové je tlačí k mantinelu. Tohle už na střelu zřejmě nevyjde.

20:00

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 15:00.

Čeští hokejisté mají za sebou prvních dvacet minut na olympiádě a start se jim vůbec nepovedl. Co na tom, že mají výraznou střeleckou převahu, když prohrávají s Dánskem 0:2. Úvodní nápor přinesl Sedlákovu tyčku a několik dalších příležitostí, které pokryl brankář Dahm.

Dánové se prosadili z třetí střely na branku, nahození M. Lauridsena tečoval nešťastně mimo dosah Hrubce Sobotka. Češi dostali možnost na vyrovnání v přesilovce, jenže vše se odehrálo zcela opačně. Russell byl při úniku faulován Jeřábkem a rozhodčí nařídil trestné střílení. To perfektním blafákem do bekhendu proměnil Nielsen. Český tým stojí před těžkou fuškou v podobě otáčení výsledku.

Pustit urputně bránící Dány do dvoubrankového náskoku, to není dobrý start pro české mužstvo. Na obrat zbývá čtyřicet minut.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 17 - 4,

trestné minuty: 0 - 2,

vyhraná vhazování: 13 - 8,

úspěšnost na vhazování: 62 % - 38 %.

Dánové se v osobních soubojích s Čechy nepářou. Markus Lauridsen trefil čistým hitem Matěje Stránského.

Matěj Stránský, Markus Lauridsen
Matěj Stránský, Markus Lauridsen | Foto: Reuters
20:01

Druhá třetina právě začala.

20:34

Krejčího první formace dostala Dány do nekomfortní situace, kterou vyřešili vyhozením přes všechny čáry. Nemohou tedy vystřídat.

20:39

Kovář při snaze napadat dánskou rozehrávku narazil do branky, kterou stráží Dahm, a posunul ji. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:06

Stránský upadl před brankou po pasu od Červenky a česká střídačka si žádala vyloučení. Nestalo se tak, Dánové postupují dopředu.

21:20

Hrubec mohl zůstat v klidu, na druhé straně naopak zprava pronikal do zakončení Kovář. Po dlouhé kličce už ale zakončit nedokázal.

22:17

Hrubec musel zasahovat proti tečované střele od modré čáry, po buly se Češi rychle dostali ke kotouči a rozjíždějí útočnou akci.

22:34

Jeřábek zatím nehraje šťastný zápas. Před prvním gólem ztratil puk, před druhým fauloval na trestné střílení. Teď jen nahodil na Krejčího, jenž protečoval do útočného pásma.

23:18

Tentokrát na modré čáře zaváhal Sklenička a musel se rychle vracet s Jakobsenem. Jeho ránu Hrubec ztlumil ve výstroji.

23:45

Češi snižují! Stránskému ještě akce nevyšla, ale pak to na modré čáře skvěle vyřešil Kovář a nachystal puk do střelecké pozice pro ROMANA ČERVENKU. Kapitán českého výběru umístil ránu zápěstím přesně do horního růžku a Dahm nestihl zareagovat - 1:2. Asistence: Jan Kovář.

24:20

Larsen to schytal pukem do obličeje a odešel do kabiny. Russellovu akci po pravém křídle přibrzdil a nakonec i zastavil Šulák.

24:55

T. Zohorna si za brankou Hrubce poradil s dvojicí Dánů, jenže Skleničkovi se rozehrávka nepovedla. Jen odevzdal puk soupeřům.

25:41

Aagaardovi se zamotal puk pod nohama a sám útočník pak skončil na ledě. Přesto Dánové ještě na chvilku pokračují v útočné třetině.

26:19

Druhá přesilovka pro český tým. Jesper Jensen Aabo je potrestán dvěma minutami za hákování, v ponechané výhodě pak ještě Krejčího ránu zastavil Dahm.

26:44

Krejčí první tvrdou ranou zlomil hůl jednomu z bránících Dánů, druhá střela zaduněla o mantinel. Češi svírají dánskou čtyřku.

27:13

Červenku se ale nepovedlo uvolnit do střelecké pozice a Russell ušetřil spoustu času v oslabení svým únikem. Dlouho držel puk u mantinelu.

27:49

Šulák se rozhodl akci dál nerozehrávat a překvapit Dány nahozením. Tečovaný puk skončil v ochranné síti a hra je přerušena.

28:12

Ani další střelecký pokus se Šulákovi nepovedl, nastřelil prvního clonícího Storma. Jensen Aabo se za chvilku vrátí z trestné lavice.

29:06

Knot dobrým vypíchnutím ve středním pásmu vybídl k útočné akci T. Zohornu. Tomu na pravé straně najížděl bratr, ale on vzal zakončení na sebe. Dahm byl u první tyčky připraven.

29:45

Červenka dobře věděl o najíždějícím Skleničkovi na druhé straně pásma a v pravý moment mu adresoval přihrávku. Dány znovu podržel Dahm.

Česká gólová radost po snížení Červenky.

Roman Červenka slaví gól
Roman Červenka slaví gól | Foto: Reuters
31:00

Dánové přerušili tlak českého týmu zakázaným uvolněním, rozháranou pasáž uprostřed kluziště ukončil odraz puku na dánskou střídačku.

31:32

Nicklas Jensen není v tomto zápase vidět jako na loňském MS, ale teď si povodil Kloka a zaměstnal Hrubce nepříjemnou střelou. Český gólman obstál.

31:37

Hru v početní výhodě si poprvé vyzkouší Dánové. Ronald Knot se v souboji s Nielsenem provinil nedovoleným bráněním.

32:14

Dánové se zatím nemohou usadit v útoku. Nějaký čas ušetřili českému týmu Zohornovi, další vyhození přidal Sklenička.

32:57

Jensen Aabo neprostřelil od modré čáry dánskou hradbu a Češi se opět osvobodili. Čas plyne a Knot už se pomalu vrátí do hry.

33:27

Rozhodčí Gouin a Tscherrig dnes příliš nevylučují a Dánům prošly další dva zákroky minimálně na hraně faulu.

34:00

Český tým je kompletní a bude chtít co nejdříve získat puk pod kontrolu. Stránský byl na útočné modré čáře sám a musel odevzdat.

34:50

Šulákovi se nepovedlo omést puk o mantinel do středního pásma a s rozehrávkou musel vypomoct Hrubec. Červenka pak ztratil puk proti přesile.

35:17

Zajímavá možnost pro český tým v přečíslení. Krejčí se Sedlákem se však na konci nedokázali úplně shodnout a Dahm kotouč vyrazil.

35:49

Skleničkova přihrávka před branku neprošla a Češi přišli o útočné pásmo. Další útočnou vlnu vezou Řepík s Lencem.

36:42

Češi se nedostali k nebezpečnému zakončení, naopak před Hrubcem bylo nepřehledné šavlovačce docela horko.

37:10

Stránský si najížděl před branku, skákavý puk nakonec vyrazil Dahm. O něco později netrefil český útočník Davosu kotouč ze vzduchu.

38:21

Dánové nepříjemně napadají a Češi se nemohou dostat k souvislému tlaku. Klok a Knot teď měli s rozehrávkou pořádně starosti.

38:51

Russell nahodil puk dopředu a Dánové mohou doufat, že už přečkají zbytek druhé třetiny bez úhony. Češi sbírají puk u Hrubce.

39:26

Atmosféra na ledě trochu houstne a hráči mají mezi sebou spoustu rozjetých účtů. Krejčí si nezpracoval těžký puk a píská se zakázané uvolnění.

40:00

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 15:47.

Situace po dvou třetinách je pro český tým lehce veselejší, ale stále proti Dánsku jeden gól ztrácí. Po čtyřech minutách druhé části dokázali Češi snížit, když Kovář chytře uvolnil Červenku a kapitán se zápěstím trefil přesně do růžku. Jenže potom české mužstvo ubralo na střelecké aktivitě z první třetiny a Dánové celkem bez problémů kontrolovali vedení. Češi nepotrestali vyloučení Jensena Aaba a ubránili oslabení po faulu Knota. Ještě dvacet minut na obrat zůstává k dispozici.

Češi sice snížili, ale převaha z první třetiny vymizela.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 27 - 12,

trestné minuty: 2 - 4,

vyhraná vhazování: 23 - 15,

úspěšnost na vhazování: 61 % - 39 %.

Tomáš Zohorna svou šanci v druhé třetině neproměnil.

Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna | Foto: Reuters
40:01

Třetí třetina právě začala.

40:26

Boedker se z pravé strany tlačil před branku, ale byl rozhozený a do zakončení se nedostal. Hyka byl při pokračování hry chycen v ofsajdu.

40:51

Po zakázaném uvolnění Dánů se Češi nedokázali udržet před Dahmem a Storm s Reginem teď zaměstnávají Skleničku s Jeřábkem.

41:26

Červenka zpoza branky nabídl zakončení Kovářovi, ten z ostrého úhlu nedokázal trefit přesně. Možná to byla tyč, možná zasáhl Dahm. O něco později si dánský brankář poradil s tečovanou střelou.

41:51

Druhý český útok je dnes rozhodně nejlepší ze všech čtyř, bohužel pro Čechy teď Dahm odolal. Kundrátek musí začínat zase odzadu.

42:59

H. Zohorna si ve středním pásmu nezpracoval přihrávku, ale Frolík Dány ještě pozdržel. Nakonec zahráli na zakázané uvolnění.

43:27

Hyka nečekal, že by na něj mohla projít Krejčího přihrávka a nevyužil dobrou šanci. Nielsen a Nicklas Jensen vedou dánský protiútok.

43:55

Boedker využil obrovské chyby v české obraně a nabruslil si sám před Hrubce. Naštěstí pro Čechy nedokázal zakončit gólově, střílel vysoko nad.

44:33

Sobotka si najel na svižnou přihrávku Lence a snažil se puk tečí usměrnit za Dahma. Brankář Klagenfurtu puk ve výstroji udržel.

45:12

Dánové pozdrželi hru ve středním pásmu u mantinelu, kde byl dlouho zaseklý pod bruslemi. Jejich útok pak Hrubec nemusel řešit zákrokem.

45:47

Hyka šlápnul do tempa na levém křídle, prohodil si puk pod hokejkou dánského beka, ale nedokázal účinně zakončit. Takových pološancí mají Češi více než dost.

46:55

Tahle pasáž hry rozhodně hraje Dánům do karet. Češi se potýkají s nepřesnostmi a většinou se hráči zdržují ve středním pásmu. A čas běží.

47:41

Stránský ztratil v obranném rohu stabilitu a taktak posunul kotouč od sebe. Vůbec to teď není hezký pohled, Češi nedokážou přidat a zatlačit soupeře.

48:28

Storm dostal v nepřehledné situaci puk ze třetiny a Frolík se musel vrátit dozadu namísto jednoho z beků.

48:50

Kdo čekal nápor českého týmu v třetí třetině, ten je zatím hodně zklamaný z jeho herního projevu. Dahm si v posledních chvílích mohl oddechnout.

49:40

Šulák výborně využil prostoru, který se mu otevřel, a vydal se do útoku. Nicholas Jensen ho fauloval a odsedí si dvě minuty za hákování.

50:24

Dahm si v poklidu počkal na Jeřábkovu střelu. Češi dále zůstávají v útočném pásmu, ale dánská čtyřka je kompaktní a dobře srovnaná.

50:50

Ani Stránský si nepřišel před brankou na Dahma a dánský tým vyhodil puk daleko dopředu. Teď už stihli všichni jeho bránící hráči vystřídat.

51:46

Řepík v dobré pozici netrefil branku dezorientovaného Dahma, velká škoda pro český výběr. Sedlákovu střelu pak chytil dánský gólman a přesilovka skončila.

52:02

Hrubec ještě podržel české naděje, když si počkal na zakončení Nielsena, který ujel české obraně a snažil se procpat puk mezi betony.

53:05

Sedm minut zbývá do konce třetí třetiny a o žádném českém tlaku zatím nemůže být řeč. Češi vpředu neuspěli v obklíčení Dánů.

53:38

Po přihrávce Knota tak trochu naslepo se k puku šťastně dostal Lenc a jeho střela byla sražena nad branku. Vhazuje se před Dahmem.

54:22

Čechům chybí pohyb či překvapivá myšlenka. Dánové jen monotónně posouvají dopředu, ale stačí jim to. Češi neumí najít recept.

55:33

Nicklas Jensen měl na levé straně spoustu času a puk se potom odrazil k Boedkerovi. Výborný reflex musel předvést brankář Hrubec.

56:18

Dánové v poklidu zastavují české útoky a ještě jsou sami nebezpeční. Tečovaná Jakobsenova střela uvízla Hrubcovi ve výstroji trochu se štěstím.

56:50

Červenka se dostal k puku v obranném pásmu a rozjíždí útočnou akci. Bez českých šancí v posledních chvílích zbývají do konce tři minuty.

57:48

Českou akci zastavil ofsajd, čas na druhé straně nabírá Nicklas Jensen.

58:07

Dahm zneškodnil prudkou ránu Sedláka a to už se rozběhly poslední dvě minuty základní hrací doby. Jeřábkova přihrávka narazila do dánských bruslí.

58:40

Češi se nemohou usadit v útočné třetině, Dánové vyhodili šikovně tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Teď nelze odvolat Hrubce.

59:05

Nyní už jsou Češi v šesti a tlačí se před dánskou branku.

59:30

Dánové složili za brankou Kováře a zdržují hru u mantinelu. Stále se nepřerušuje a Čechům utíká čas.

59:43

Češi se ještě dokázali vymotat z nepřehledné situace za brankou a Kundrátek v dobré šanci pálil zblízka do tyče. Dánové vyhazují.

60:00

Utkání skončilo.

Špatný start do olympijského turnaje, Češi poprvé v historii podlehli Dánsku v základní hrací době. Před těžkými zápasy se Švýcarskem a Ruskem nepřidá toto utkání českému týmu příliš hezké vyhlídky. Na startu třetí třetiny se do šance dostal Kovář, ale pak už Dánové svým destrukčním hokejem v poklidu odolávali.

Hrubec vychytal unikajícího Nielsena, měl štěstí při tečované střele Jakobsena. České mužstvo nedokázalo vyprodukovat žádný velký tlak, až v samotném závěru se nahrnuli před výborného brankáře Dahma. Kundrátek orazítkoval tyčku a to bylo všechno.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 40 - 17,

trestné minuty: 2 - 6,

vyhraná vhazování: 34 - 20,

úspěšnost na vhazování: 63 % - 37 %.

První zápas na olympiádě Čechům nevyšel.

V pátek v 9:40 se Češi v druhém zápase postaví Švýcarsku, v sobotu od 14:10 nastoupí proti Rusku. Ode mě je to pro tuto chvíli všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.