Hokejisté mají své malé olympijské zlato. Ovládli Evropský festival mládeže

Sport Sport
15. 2. 2019 13:10
Tři zápasy, tři vítězství a na konci zlatá odměna. Čeští hokejisté do osmnácti let ovládli Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu, když ve finále porazili Bělorusko 2:1.
Dominik Vacík na Evropském festivalu mládeže
Dominik Vacík na Evropském festivalu mládeže | Foto: ČTK

Svěřenci Karla Berana přehráli v základní skupině Rusko 2:1, a Švýcarsko dokonce 3:0. Výhru ve finále zařídili Tobiáš Handl a Pavel Matěj.

"Byl to těžký zápas, dlouho se nám nedařilo dát gól. Všichni jsme ale věřili, že to nakonec vyjde," cituje server Olympic.cz gólmana Jana Bednáře. "Je to neskutečný pocit. Možná je to naposledy v životě, co hrajeme olympijský turnaj. Já jsem hrozně rád, že se povedl vyhrát."

Jako asistent vedl hokejovou sedmnáctku Libor Procházka, trojnásobný mistr světa a olympijský šampion z Nagana. 

"Celkově je pro kluky olympiáda zkušeností k nezaplacení. Myslím si, že každá cesta za hranice je může v mladém věku obohatit. Bylo by super, kdyby se za pár let podíval někdo z nich i na dospělou olympiádu," dodal.

Na festivalu je to pro českou výpravu už druhá medaile, tu první vybojovala bronzová snowboardistka Marie Kreisingerová ve slopestylu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy