FOTO Číňanův karambol. Padl hned na první překážce

FOTO Číňanův karambol. Padl hned na první překážce
Čínský favorit běhu na 110 metrů překážek Liou Siang se v Londýně nedočká návratu na olympijský trůn.
Šampion z Atén 2004 dnes v rozběhu zakopl hned o první překážku a skončil na zemi.
Do Londýna přijel Liou Siang jako druhý muž letošních tabulek, poté co po pěti letech dokázal opět prolomit hranici 13 sekund (12,97). S neregulérní podporou větru dokonce v červnu v Eugene vyrovnal světový rekord 12,87.
V generálce na olympijské hry v polovině července při Diamantové lize v Londýně se bez problémů kvalifikoval do finále, do něj ale nenastoupil, údajně kvůli problémům se zády.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
7. 8. 2012 12:43
Podívejte se na fotogalerii z karambolu, který si na 110 metrů překážek přivodil Číňan Liu.
 

Právě se děje

před 27 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy