Zimní olympijské hry • 9. den • 4:00

Devátý den ZOH živě

Dobrý den. Vítáme vás u online přenosu z devátého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Online přenos začne přibližně ve čtyři hodiny středoevropského času.

Olympijské hry
Olympijské hry | Foto: Reuters
3:39

Zatímco v Česku je ještě hluboká noc, v Koreji už se závodí. Tedy alespoň na krytých sportovištích, neboť v horách opět posouvá vítr program. Zatím byl přesunut start ženského super-G, který původně měl odstartovat ve tři hodiny. Nově je začátek plánován na 4:00, z Češek by do závodu měly zasáhnout Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová. Podle programu naopak probíhá kvalifikace slopestylu lyžařek. 

3:45

Bez problémů se soutěží také v halách v Kangnungu. Ženy rozehrály páté kolo turnaje v curlingu a krasobruslaři soutěží ve volných jízdách. Michal Březina, jenž zajel  ve včerejším volném programu skvělou jízdu a drží průběžné deváté místo, přijde na řadu po čtvrté hodině. 

3:50

Podle programu by také měl proběhnout hokejový zápas mezi Českem a Kanadou, jehož úvodní buly se vhazuje ve 4:10. Kompletní program dne najdete v naší olympijské grafice

3:52

Když už jsme u hokeje, čeští trenéři po nepříliš povedeném utkání s Koreou plánují do sestavy zařadit hned trojici hráčů, kteří ve středu nehráli. Vedle Martina Růžičky a Dominika Kubalíka jde o beka Tomáše Kundrátka. Naopak Ondřej Vitásek a Michal Vondrka budou zápas sledovat jen z tribuny. 

Předpokládaná sestava vypadá takto: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec - D. Kubalík, Jan Kovář, Erat - M. Růžička, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, Sekáč - Řepík, Horák, Birner - T. Zohorna.

3:55

Oba švýcarští olympionici, kteří se na hrách v Pchjongčchangu nakazili norovirem, už jsou v pořádku a mohou opět trénovat. Fabian Bösch a Elias Ambühl tak v neděli podle plánů zasáhnou do kvalifikace lyžařského slopestylu.

3:57

Podle posledních zpráv by ženské Super-G mělo začít načas, tedy ve 4:00. Jako první se na trať pustí Lindsey Vonnová, Ledecká pojede jako 26. a Pauláthová 36. 

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018
Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
4:00

Hokejový zápas mezi Kanadou a Českem, který začne za deset minut, můžete sledovat v našem speciálním online přenosu zde:

4:01

Lindsey Vonnová právě odstartovala olympijské Super-G a stanovuje první čas závodu. Na trati ale udělala jednu velkou chybu, takže je otázka, jestli zůstane v čele na dlouho. 

4:04

Obhájkyně zlata ze Soči ani úřadující mistryně světa se na olympijských hrách v Pchjongčchangu nedostaly do finále lyžařského slopestylu. Šestnáctiletá světová šampionka Tess Ledeuxová z Francie byla v kvalifikaci patnáctá, první olympijská vítězka v této disciplíně Dara Howellová z Kanady skončila po dvou nepovedených jízdách až jednadvacátá.

Neuspěla ani její krajanka Kim Lamarreová, která získala před čtyřmi lety v Soči bronz. Kvalifikaci, z které postoupilo 12 závodnic, vyhrála Švédka Emma Dahlströmová. Finále ve Phoenix Snow Parku začne v 5:00, v bojích o medaile lyžařky absolvují tři jízdy.

4:10

Takhle to aktuálně vypadá v cíli Super-G. V čele průběžného pořadí už vystřídala Vonnovou Italka Johanna Scharfová. 

Diváci na ženském Super-G v Pchjongčchangu 2018
Diváci na ženském Super-G v Pchjongčchangu 2018 | Foto: Reuters
4:13

Do čela Super-G se i přes jednu větší chybu vyhoupla Švýcarka Lara Gutová. Odjelo zatím pět závodnic, Ledecká přijde na řadu jako 26. 

4:16

Nejrychlejší čas Super-G právě zaznamenala Tina Weiratherová, což mimo jiné znamená, že Lindsey Vonnová bude bez medaile. 

Lindsey Vonnová v Super-G na olympiáda v Pchjongčchangu 2018
Lindsey Vonnová v Super-G na olympiáda v Pchjongčchangu 2018 | Foto: Reuters
4:18

V hokejovém duelu mezi Kanadou a Českem jdou do vedení hned po dvou minutách hry javorové listy. V přesilovce se trefil Mason Redmond. Online ze zápasu sledujte zde. 

4:22

Výsledky pátého kola turnaje curlerek:

Švédsko - Švýcarsko 8:7, USA - Rusko 7:6, Čína - Japonsko 7:6 a Velká Británie - Dánsko 7:6. 

Pořadí:
1. Švédsko 4/0, 2. Japonsko a Velká Británie 3/1, 4. Korea 2/1, 5. USA a Čína 2/2, 7. Švýcarsko, OSR a Dánsko 1/3, 10. Kanada 0/3.

4:23

Super-G má za sebou elitní desítka. V čele zůstává Lichtenštejnka Weiratherová před Italkou Schnarfovou a Švýcarkou Gutovou. 

4:24

V Kangnungu Češi mezitím srovnali, o gól se postaral Dominik Kubalík, tedy muž, který způsobil onu úvodní přesilovku, v níž se trefil Redmond. 

4:34

Tina Weiratherová už si určitě pomalu začínala myslet na zlato, ale ne tak rychle. Olympijská šampionka ze Soči Anna Veithová, která se ovšem letos nepyšní nijak skvělou formou, zajela ještě o dvě desetiny rychleji. Máme za sebou patnáct závodnic, dalších 30 ještě čeká na startu. Včetně Ester Ledecké a Kateřina Pauláthové. 

4:40

Kanaďané využívají další přesilovku a vedou nad Českem v první třetině 2:1. tentokrát se trefil René Bourque

Mason Raymond (21), Andrew Ebbett a Linden Vey slaví gól v české síti na ZOH 2018
Mason Raymond (21), Andrew Ebbett a Linden Vey slaví gól v české síti na ZOH 2018 | Foto: Reuters
4:44

Momentka ze včerejších oslav bronzové medaile Evy Samkové v českém olympijském domě

Eva Samková v Českém domě na ZOH 2018
Eva Samková v Českém domě na ZOH 2018 | Foto: ČOV/Jan Malý
4:50

Mimochodem jak Samková sama hodnotila včerejší medailovou jízdu si můžete prohlédnout na videu zde

4:51

Super-G už má za sebou dvacet závodnic, v čele zůstává Veithová před Weiratherovou a Gutovou. 

4:52

První třetina skončila, Česko hraje s Kanadou 1:2. Soupeř vstřelil obě branky v přesilovkách, za Česko se prosadil jen Kubalík. 

4:53

Na dnešní zápas s Kanadou se vypravil podívat autobus českých olympioniků v čele se včera stříbrnou rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. 

4:55

V čele Super-G je i nadále Anna Veithová, už za pár minut přijde na řadu Ester Ledecká. 

Anna Veithová v super-G na ZOH 2018
Anna Veithová v super-G na ZOH 2018 | Foto: Reuters
5:01

Michal Březina má za sebou svoji volnou jízdu a patrně nebude tak spokojený, jako po včerejším krátkém programu. Skočil sice jeden čtverný skok, ale příliš mu nevycházely kombinace a jednou si sáhl na led. Aktuálně mu patří devátá příčka, nejhůře skončí šestnáctý. 

5:02

Neskutečná zpráva ze Super-G. Ester Ledecká šokovala celé startovní pole a je v čele závodu! Tohle vypadá na českou medaili a dost možná i zlatou! 

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018
Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
5:16

Další a další závodnice se spouští z kopce do Super-G, žádná se ale času Ledecké ani nepřibližuje. Vážení přátelé, Česko má první zlatou olympijskou medaili z Pchjongčchangu!

Ester Ledecká v super-G na ZOH 2018
Ester Ledecká v super-G na ZOH 2018 | Foto: Reuters
5:20

Nejlepší příběh dosavadního průběhu olympiády? Někteří komentátoři na Twitteru už si myslí, že ano. 

5:31

Triumf Ledecké je o to neuvěřitelnější, že údajně startovala na půjčených lyžích od Mikaely Shiffrinové. 

5:48

Zlatá medaile posunula Českou republiku v medailovém pořadí národů na dvanácté místo. Vedou Němci před Nory a Nizozemci.

5:54

Česko hraje po dvou třetinách s Kanadou nerozhodně 2:2. Na začátku prostřední části srovnal zlínský odchovanec Michal Jordán. Třetí třetinu utkání sledujte živě v podrobném online přenosu.

6:09

Naprosto senzační zlatá medaile Ester Ledecké ze super-G je jubilejní desátou zlatou v české a československé historii zimních olympijských her. Podařilo se jí to přesně 50 let od doby, kdy v roce 1968 získal první českou zlatou Jiří Raška.

Anna Veithová, Ester Ledecká a Tina Weiratherová na stupních vítězů v super-G na ZOH 2018
Anna Veithová, Ester Ledecká a Tina Weiratherová na stupních vítězů v super-G na ZOH 2018 | Foto: Reuters
6:22

Americká olympijská rekordmanka z letní olympiády Katie Ledecky vtipkuje na Twitteru. "Měli bychom udělat test DNA," vyzvala svou jmenovkyni Ester Ledeckou. Mimochodem, dědeček Katie Ledecky do USA emigroval z Československa.

6:36

Před závodem se pro Aktuálně o stylu Ester Ledecké rozpovídala bývalá špičková lyžařka Šárka Strachová v rozhovoru s Miroslavem Harnochem.

Jezdí bez respektu, komentuje Šárka Strachová výkony Ester Ledecké

Šárka Strachová komentuje výkony Ester Ledecké
5:18
Jezdí bez respektu, komentuje Šárka Strachová výkony Ester Ledecké | Video: Tomáš Cetkovský, Miroslav Harnoch
6:43

Česká republika hraje po prodloužení s Kanadou 2:2. Rozhodnou samostatné nájezdy. Sledujte je živě.

6:50

Češi porazili Kanadu po zlepšeném výkonu na nájezdy 3:2. První branku vstřelil v první třetině Dominik Kubalík. Ve druhé části Michal Jordán srovnal zápas podruhé. V samostatných nájezdech rozhodl Jan Kovář. 

7:09

Podívejte se na galerii ze sjezdu Ester Ledecké, která zajela pro Česko historické zlato. 

7:12

Olympijský závod ve slopestylu ovládly švýcarské lyžařky. Díky poslední finálové jízdě vyhrála Sarah Höfflinová o tři body před Mathilde Gremaudovou, bronz ve Phoenix Snow Parku získala Britka Isabel Atkinová.

Vítězka slopestylu Sarah Höfflinová ze Švýcarska
Vítězka slopestylu Sarah Höfflinová ze Švýcarska | Foto: Reuters
7:17

Čeští sportovci obrátili reprezentační bundy naruby a dali vyniknout zlatou barvu na znamení vítězství Ester Ledecké.

7:31

Jedno z největších překvapení v historii všech zimních olympiád. Ester Ledecká v Pchjongčchangu dosáhla "alpského Nagana". Závod v super-G ovládla o jednu setinu sekundy ve chvíli, kdy některá média už vyhlásila za vítězku Annu Veithovou a ze super-G přepnula vysílá na jiné sporty.

7:49

Ester Ledecká přijímá gratulace ze všech stran. S jednou rychlou přispěchal také nejlepší nahravač NHL Jakub Voráček. "Jeden z nejpůsobivějších výkonů, jaké jsem kdy ve sportu viděl," napsal.

8:00

Shrňme si, co se zatím v devátém dnu olympiády v Pchjongčchangu stalo:

 • Ester Ledecká šokovala svět, když si v super-G dojela pro první českou zlatou medaili na hrách
 • Čeští hokejisté porazili Kanadu na nájezdy 3:2, o branky se postarali Kubalík a Jordán, rozhodující nájezd Kovář
 • Krasobruslař Michal Březina skončil po volných jízdách 16., zvítězil Japonec Juzuru Hanju.
 • V zápasech curlerek jsme se dočkali těsných výsledků. Švédky porazily Švýcarsko 8:7, Američanky tým OSR 7:6, Číňanky Japonsko 7:6 a Britky Dánky taktéž 7:6
8:14

Jak je patrné z animace The New York Times, Ester Ledecká si zlato vybojovala až v posledních metrech závodu. Do té doby nevedla ani jednou.

8:24

Tým ruských hokejistek pod neutrální vlajkou porazil Švýcarsko 6:2. Švýcarky ve druhé třetině překvapivě otočily vývoj utkání na 2:1 ve svůj prospěch, ale Rusky si ještě do druhé sirény vzaly vedení zpět.

8:37

Fenomenální úspěch Ester Ledecké bude rezonovat ve zprávách z olympiády ještě dlouho.

8:43

Ruské hokejistky postoupily přes Švýcarsko do semifinále hokejového turnaje, i když ještě ve druhé třetině prohrávaly 1:2.

Ženský turnaj: OSR - Švýcarsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky: 8. a 54. Šochinová, 34. Kulišovová, 39. Ganějevová, 48. Děrgačovová, 60. Sosinová - 21. Müllerová, 32. Stalderová.

8:50

"Ze snowboardingu jsem si vzala sebevědomí. Stála jsem na startu a řekla jsem si: OK, jsi tady, tohle byl tvůj sen. Na minulé olympiádě jsi byla jenom na snowboardu, teď stojíš na lyžích. Tohle je druhý závod, jdi na to a předveď svou nejlepší jízdu. Na ostatní byl velký tlak. Ony jsou specialistky, to byla výhoda. Do snowboardingu si z lyžování beru rychlost, nebojím se jí," řekla Ester Ledecká po vítězné jízdě.

9:00

Zlatý závod Ester Ledecké rozhodně zastíní dnešní ostatní dění na olympiádě. Přesto, podívejme se na další program. V sobotu se ještě představí deset Čechů. Jako první v 10:30 ženská štafeta ve složení Beroušková, Grohová, Nováková Havlíčková. Od 11 hodin startuje shorttrack s Michaelou Sejpalovou. Ve 12:15 budou o medaili usilovat Markéta Davidová Veronikou Vítkovou v biatlonovém závodě s hromadným startem. Od 13:30 budou na velkém můstku skákat Viktor Polášek, Roman Koudelka Čestmír Kožíšek.

9:10

"To je úžasný. Klobouk dolů. Muselo to pro ni být těžké, protože se od ní zlato čekalo… A ten tlak ustála," ocenil Pavel Francouz, jenž si ale myslel, že obojživelnice Ledecká naplnila své ambice na titul olympijské šampionky na snowboardu. A byl tak záhy vyveden z omylu. "Cože, ona vyhrála na lyžích? Vážně, jo? Tak to je úplný zázrak, takové malé Nagano. To je vážně úžasný," ocenil Francouz. Překvapený byl i Jan Kovář.

9:28

Vítězství hokejistů nad Kanadou v nájezdech se dnes velké pozornosti nedostalo. Nicméně český tým má dobře nakročeno k tomu vyhrát skupinu. To by znamenalo snadnější cestu do semifinále.

9:37

Výsledky curlingového turnaje

Muži: Korea - Velká Británie 11:5, Švédsko - Kanada 5:2, Švýcarsko - Norsko 7:5, Japonsko - Itálie 6:5.
Pořadí: 1. Švédsko 5 výher/0 porážek, 2. Kanada 4/1, 3. Švýcarsko 3/2, 4. Japonsko a USA 2/2, 6. Velká Británie a Itálie 2/3, 8. Norsko a Dánsko 1/3, 10. Korea 1/4.

Ženy: Švédsko - Švýcarsko 8:7, Velká Británie - Dánsko 7:6, USA - OSR 7:6, Čína - Japonsko 7:6.
Pořadí: 1. Švédsko 4/0, 2. Japonsko a Velká Británie 3/1, 4. Korea 2/1, 5. USA a Čína 2/2, 7. Švýcarsko, OSR a Dánsko 1/3, 10. Kanada 0/3.

9:52

Kokosky na sněhu. Jamajské závodnice ve dvojbobu Jazmine Fenlatorová-Victorianová a Carries Russellová si nevedly vůbec špatně a skončily v oficiálním tréninku na devátém místě.

Jamajský ženský dvojbob Jazmine Fenlatorová-Victorianová a Carrie Russellová na ZOH 2018
Jamajský ženský dvojbob Jazmine Fenlatorová-Victorianová a Carrie Russellová na ZOH 2018 | Foto: Reuters
10:00

Shrňme si, co se zatím v devátém dnu olympiády v Pchjongčchangu stalo:

 • Ester Ledecká šokovala svět, když si v super-G dojela pro první českou zlatou medaili na hrách
 • Čeští hokejisté porazili Kanadu na nájezdy 3:2, o branky se postarali Kubalík a Jordán, rozhodující nájezd Kovář
 • Krasobruslař Michal Březina skončil po volných jízdách 16., zvítězil Japonec Juzuru Hanju
 • Ruské hokejistky pod neutrální vlajkou porazily Švýcarsko a postoupily do semifinále olympiády
 • V curlingovém turnaji mužů vedou Švédi před Kanadou, třetí jsou Švýcaři, ženský turnaj vede také Švédsko, o druhé místo se dělí Japonsko a Velká Británie
10:12

Triumf Ester Ledecké byl šokem úplně pro všechny, nejen pro ni samotnou.

10:15

Ester Ledecká poděkovala celému týmu i fanouškům. Takto se radovala na stupních vítězek. Zvítězila o jednu setinu sekundy.

1. 🥇 Děkuju / thank you... 📷: isport.cz

Příspěvek sdílený Ester Ledecká (@esterledecka),

10:30

Odstartovala ženská štafeta v běhu na lyžích (4×5 km) s českou účastí. O co nejlepší výsledek bojují Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková Barbora Havlíčková.

10:42

Na záznam sjezdu Ester Ledecké se na ČT sport mezi druhou a třetí třetinou utkání Česko - Kanada dívalo 346 tisíc diváků, přes 67 % všech, kteří v daný moment seděli před televizními obrazovkami.

10:53

"Nekecám. Měl jsem zvláštní tušení," řekl Ondřej Bank po zlatu Ester Ledecké. "Cítil jsem něco výjimečného a baví a naplňuje mě ta práce, proto nejsem s dětmi doma a jezdím s ní po světě. Přišlo mi, že to funguje, proto to dělám," dodal.

11:08

V 11 hodin začal ženský shorttrack s Češkou Michaelou Sejpalovou. 

11:15

Ve druhém zápase na turnaji už Korejci nepředvedli tak srdnatý výkon jako proti České republice. Do poloviny zápasu se Švýcarskem drželi krok, ve třetí třetině ovšem inkasovali pětkrát a prohráli 0:8.

Korea - Švýcarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Branky a nahrávky: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. Du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois) . Rozhodčí: Hribik (ČR), Rantala (Fin.) - Lhotský (ČR), McIntyre (USA). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 6568.

11:42

Češké běžkyně na lyžích ve stafetě na čtyřikrát pět kilometrů doběhly na 11. místě se ztrátou téměř čtyř minut na vítězný norský tým.

11:45

Norské běžkyně na lyžích vyhrály štafetu na 4×5 km před obhájkyněmi zlata Švédkami. Finišující veteránka Marit Björgenová získala jako první žena v historii ZOH sedmé zlato a s třinácti medailemi vyrovnala rekord krajana biatlonisty Oleho Einara Björndalena.

Marit Björgenová slaví vítězství Norska ve štafetě 4x5 km na ZOH 2018. Za ní Stina Nilssonová ze Švédska.
Marit Björgenová slaví vítězství Norska ve štafetě 4x5 km na ZOH 2018. Za ní Stina Nilssonová ze Švédska. | Foto: Reuters
11:50

Ester Ledecká se po zápase podělila o své pocity a nebylo jich vůbec málo. Sledujte šťastnou vítězku zlaté olympijské medaile v super-G. "Doteď se mi nepřestala točit hlava," vydechla s úsměvem.

Olympijská vítězka Ester Ledecká: Ještě teď se mi točí hlava

8:41
Olympijská vítězka Ester Ledecká: Ještě teď se mi točí hlava | Video: Český olympijský výbor
12:00

Shrňme si nejdůležitější informace z devátého dne olympiády v Pchjongčchangu:

 • Ester Ledecká šokovala svět, když si v super-G dojela pro první českou zlatou medaili na hrách
 • Ve 12:15 začne biatlonový závod žen s hromadným startem i s Vítkovou Davidovou
 • Čeští hokejisté porazili Kanadu na nájezdy 3:2, o branky se postarali Kubalík a Jordán, rozhodující nájezd Kovář, Švýcaři deklasovali Koreu 8:0
 • Krasobruslař Michal Březina skončil po volných jízdách 16., zvítězil Japonec Juzuru Hanju
 • Ruské hokejistky pod neutrální vlajkou porazily Švýcarsko a postoupily do semifinále olympiády
 • V curlingovém turnaji mužů vedou Švédi před Kanadou, třetí jsou Švýcaři, ženský turnaj vede také Švédsko, o druhé místo se dělí Japonsko a Velká Británie
 • Běžkařskou štafetu žen ovládly Norky, české kvarteto doběhlo 11.
12:08

Už ve 12:15 začne biatlonový závod žen s hromadným startem. Na startu jsou připravené také české závodnice Veronika Vítková Markéta Davidová. Závod sleduje Aktuálně.cz v podrobném online přenosu.

12:13

Michaela Sejpalová se nekvalifikovala do semifinále ženského shorttracku. Postup jí unikl o jedno místo, na třetí Britku Gilmartinovou ztratila sekundu.

Rychlobruslařky v rozjížďce short tracku na 1500 m
Rychlobruslařky v rozjížďce short tracku na 1500 m | Foto: Reuters
12:15

Biatlonový závod žen s hromadným startem začíná. Na trati jsou i Markéta Davidová a Veronika Vítková.

12:23

Obě české biatlonistky zastřílely první střelbu bezchybně. Vede Anastasia Kuzminová. Přidá letošní třetí medaili?

12:30

Ve druhé střelbě Markéta Davidová jednou chybovala. Veronika Vítková je pátá a v boji o medaile, suverénně vede Anastasia Kuzminová.

12:37

Výsledky štafety běhu na lyžích žen

1. Norsko (Östbergová, Jacobsenová, Hagaová, Björgenová) 51:24,3 min., 2. Švédsko (Haagová, Kallaová, Anderssonová, Nilssonová) -2,0, 2. OSR (Něprjajevová, Bělorukovová, Sedovová, Nečajevská) -43,3, 4. Finsko -1:02,6, 5. USA -1:20,5, 6. Německo -1:49,4, 7. Švýcarsko -1:51,5, 8. Slovinsko -2:31,4, 9. Itálie -2:57,7, 10. Polsko -3:06,6, 11. ČR (Beroušková, Grohová, Nováková, Havlíčková) -3:52,8.

12:39

Anastasia Kuzminová si jede pro zlato. Po třetí střelbě je stále bezchybná, Veronika Vítková je také bezchybná a ze třetí položky odjela na třetím místě. Moc jí to ale neběží, uvidíme, jestli to dnes bude na medaili.

12:45

Veronika Vítková po závěrečné střelbě běží jedno trestné kolo, Anastasia Kuzminová zkazila úplně poslední ránu v závodě, ale i přesto bude téměř jistě zlatá.

12:52

Když vy, tak my také! Na české zlato ve stejném dni olympiády okamžitě navázali Slováci zásluhou skvělého výkonu Anastasie Kuzminové. Laura Dahlmaierová skončila mezi poraženými.

13:00

Veronika Vítková chybovala v poslední střelbě, vypadla z boje o medaile a doběhla na 14. místě. Markéta Davidová doběhla 18.

Markéta Davidová ve vytrvalostním závodě na ZOH 2018
Markéta Davidová ve vytrvalostním závodě na ZOH 2018 | Foto: ČTK
13:09

Martina Sáblíková převzala stříbrnou medaili za závod na pět kilometrů a měla z ní obrovskou radost. Po sezoně, ve které ji stíhaly zdravotní problémy, považuje medaili z olympiády za satisfakci.

Martina Sáblíková se stříbrnou medailí ze závodu na 5000 m na ZOH 2018
Martina Sáblíková se stříbrnou medailí ze závodu na 5000 m na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
13:18

A medaile, v jejím případě ovšem zlatá, se houpe na krku také Ester Ledecké.

Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018
Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018 | Foto: ČTK
13:42

Zlato ze shorttracku zůstane v Koreji zásluhou Čche Min-čong, která si tak vynahradila zklamání po diskvalifikaci na pětistovce. Korejky na pětistovce vyšly naprázdno a dobře se pro ně nevyvíjel ani dnešní závod. Sim Sok-hi, stříbrná ze Soči, k velkému zklamání diváků upadla už v rozjížďce. Dvojnásobná olympijská vítězka v této disciplíně Číňanka Čou Jang skončila v semifinále stejně jako britská mistryně světa Elise Christieová, která po kolizi spadla těsně před cílem na postupové pozici.

Rychlobruslařky v rozjížďce short tracku na 1500 m
Rychlobruslařky v rozjížďce short tracku na 1500 m | Foto: Reuters
13:55

Česká rychlobruslařka na krátké dráze Michaela Sejpalová vypadla v závodě na 1500 metrů hned v rozjížďce. Při svém prvním a jediném olympijském startu sice neměla ve své šestičlenné skupině největší favoritky, ale mezi trojici postupujících do semifinále se nevešla.

14:00

Shrňme si nejdůležitější informace z devátého dne olympiády v Pchjongčchangu:

 • Ester Ledecká šokovala svět, když si v super-G dojela pro první českou zlatou medaili na hrách
 • Také Slováci mají první zlato, a to díka Anastasii Kuzminové. Veronika Vítková skončila 14. Markéta Davidová dokončila na velmi dobrém 13. místě
 • Ve 12:15 začne biatlonový závod žen s hromadným startem i s Vítkovou Davidovou
 • Čeští hokejisté porazili Kanadu na nájezdy 3:2, o branky se postarali Kubalík a Jordán, rozhodující nájezd Kovář, Švýcaři deklasovali Koreu 8:0
 • Krasobruslař Michal Březina skončil po volných jízdách 16., zvítězil Japonec Juzuru Hanju
 • Ruské hokejistky pod neutrální vlajkou porazily Švýcarsko a postoupily do semifinále olympiády
 • V curlingovém turnaji mužů vedou Švédi před Kanadou, třetí jsou Švýcaři, ženský turnaj vede také Švédsko, o druhé místo se dělí Japonsko a Velká Británie
 • Běžkařskou štafetu žen ovládly Norky, české kvarteto doběhlo 11.
 • Michaela Sejpalová vypadla v shorttracku v rozjížďce
14:12

Situace ve skupině B hokejového turnaje se pořádně zamotává. Slováci, kteří na úvod porazili Rusy, prohrávají v polovině zápasu se Slovinskem 0:2. Američané, kteří porazili Slováky, ale na úvod turnaje zaváhali se Slovinskem, prohrávají s Ruskem také v polovině zápasu 0:2.

ZOH 2018, Rusko-Slovensko: ruský smutek - Vadim Šipačov
ZOH 2018, Rusko-Slovensko: ruský smutek - Vadim Šipačov | Foto: Reuters
14:27

Ester Ledecká Martina Sáblíková dnes převzaly své medaile a takto to vypadalo, když se potkaly. 

Martina Sáblíková a Ester Ledecká se svými medailemi z Pchjongčchangu 2018
Martina Sáblíková a Ester Ledecká se svými medailemi z Pchjongčchangu 2018 | Foto: Facebookový účet Martiny Sáblíkové
14:43

Fotogalerie přehledně shrnuje další den, ve kterém české sportovkyně převzali hned dvě medaile. Tu první vybojovala Martina Sáblíková už včera. Druhou dnes v brzkých ranních hodinách (středoevropského času) Ester Ledecká.

15:04

Česko poskočilo v medailovém pořadí národů na 13. místo, hned za ním následuje Slovensko.

15:15

Britská skeletonistka Lizzy Yarnoldová obhájila zlato ze Soči. Úřadující mistryně světa Němka Jacqueline Löllingová, jež vedla po pátečních úvodních dvou jízdách, má stříbro. Bronz vybojovala další Britka Laura Deasová.

Britská skeletonistka Lizzy Yarnoldová slaví zlato na ZOH 2018
Britská skeletonistka Lizzy Yarnoldová slaví zlato na ZOH 2018 | Foto: Reuters
15:29

Obhájce olympijského zlata Polák Kamil Stoch v prvním kole závodu skokanů na velkém můstku splnil roli favorita a vede před Rakušanem Michaelem Hayböckem. Vítěz ze středního můstku Němec Andreas Wellinger je třetí. Nejlepší z Čechů Roman Koudelka je před druhým kolem na 25. místě.

Roman Koudelka v závodě na velkém můstku na ZOH 2018
Roman Koudelka v závodě na velkém můstku na ZOH 2018 | Foto: Reuters
15:38

Polák Kamil Stoch obhájil v Pchjongčchangu zlatou olympijskou medaili ve skoku na lyžích na velkém můstku. Druhý skončil vítěz ze středního můstku Andreas Wellinger z Německa a bronz z minulého víkendu si zopakoval Nor Robert Johansson.

Kamil Stoch v závodě na velkém můstku na ZOH 2018
Kamil Stoch v závodě na velkém můstku na ZOH 2018 | Foto: Reuters
15:49

Slovensko nečekaně prohrálo v hokejovém zápase se Slovinskem 2:3 na nájezdy. Slováci v polovině zápasu prohrávali dokonce 0:2, ve 36. minutě snížil Bubela a do prodloužení poslal zápas Haščák. V nájezdech rozhodl Žiga Jeglič, který dříve hrál ve Slovanu Bratislava.

Slovensko - Slovinsko 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Bubela (Čerešňák, Graňák), 46. Haščák (Graňák, Čerešňák) - 21. Gregorc (Muršak, Kuralt), 25. Kuralt (Muršak, Gregorc), rozhodující sam. nájezd Jeglič. Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Mayer (USA) - Sormunen, Suominen (oba Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4085.

Radost Slovinců po gólu v síti Slovenska na ZOH 2018
Radost Slovinců po gólu v síti Slovenska na ZOH 2018 | Foto: Reuters
15:51

Výsledky curlingového turnaje

Muži: Korea - Velká Británie 11:5, Švédsko - Kanada 5:2, Švýcarsko - Norsko 7:5, Japonsko - Itálie 6:5.
Pořadí: 1. Švédsko 5 výher/0 porážek, 2. Kanada 4/1, 3. Švýcarsko 3/2, 4. Japonsko a USA 2/2, 6. Velká Británie a Itálie 2/3, 8. Norsko a Dánsko 1/3, 10. Korea 1/4.

Ženy: Švédsko - Švýcarsko 8:7, Velká Británie - Dánsko 7:6, USA - OSR 7:6, Čína - Japonsko 7:6, OSR - Japonsko 5:10, Čína - Dánsko 10:7, Korea - Velká Británie 7:4, USA - Kanada 3:11.
Pořadí: 1. Švédsko 4/0, 2. Japonsko 4/1, 3. Korea 3/1, 4. Velká Británie a Čína 3/2, 6. USA 2/3, 7. Švýcarsko a Kanada 1/3, 9. OSR a Dánsko 1/4.

16:00

Shrňme si nejdůležitější informace z devátého dne olympiády v Pchjongčchangu:

 • Ester Ledecká šokovala svět, když si v super-G dojela pro první českou zlatou medaili na hrách
 • Také Slováci mají první zlato, a to díka Anastasii Kuzminové. Veronika Vítková skončila 14. Markéta Davidová dokončila na velmi dobrém 13. místě
 • Ve 12:15 začne biatlonový závod žen s hromadným startem i s Vítkovou Davidovou
 • Čeští hokejisté porazili Kanadu na nájezdy 3:2, o branky se postarali Kubalík a Jordán, rozhodující nájezd Kovář
 • Slovenský tým skončil poslední ve skupině, hokejisté mohli být i první, ale v posledním zápase podlehli Slovinsku 2:3 na nájezdy, Švýcaři deklasovali Koreu 8:0, Rusko pod neutrální vlajkou porazilo USA 4:0
 • Krasobruslař Michal Březina skončil po volných jízdách 16., zvítězil Japonec Juzuru Hanju
 • Ruské hokejistky pod neutrální vlajkou porazily Švýcarsko a postoupily do semifinále olympiády
 • V curlingovém turnaji mužů vedou Švédi před Kanadou, třetí jsou Švýcaři, ženský turnaj vede také Švédsko, o druhé místo se dělí Japonsko a Velká Británie
 • Běžkařskou štafetu žen ovládly Norky, české kvarteto doběhlo 11.
 • Michaela Sejpalová vypadla v shorttracku v rozjížďce
 • Kamil Stoch si vyskákal zlato na velkém můstku, Roman Koudelka skončil jako nejlepší Čech na 25. místě
16:12

Nejlepší z českých skokanů na velkém můstku Roman Koudelka obsadil 25. místo, Čestmír Kožíšek byl čtyři příčky za ním, Viktor Polášek do druhého kola nepostoupil a obsadil 44. místo.

16:16

Češi sahají po přímém postupu ze skupiny do čtvrtfinále. Slováci byli vítězství ve skupině B také nadosah, jenže nezvládli zápas se Slovinskem a kvůli zamotané situaci v tabulce padli až na poslední místo. Podívejte se, jak vypadá situace v hokejovém turnaji.

16:29

Hokejový tým olympijských sportovců Ruska porazil ve svém závěrečném utkání skupiny B olympijského turnaje v Pchjongčchangu celek USA 4:0. Při ztrátě Slovenska se Slovinskem v souběžně hraném utkání v Kwantongu si tak sborná přes úvodní překvapivou prohru 2:3 se Slováky zajistila vítězství ve skupině a tím i přímý postup do čtvrtfinále.

Online přenos i všechny disciplíny deváteho dne olympijských her v Pchjongčchangu jsou u konce. Zítřejší celodenní online přenos začne přibližně v 5 hodin středoevropského času. Děkujeme za pozornost.

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy