Další překvapení: Argentina skončila v olympijském fotbalovém turnaji ve skupině

Aktualizováno 11. 8. 2016 0:30
Argentinci nepostoupili ze skupiny D, když ve třech zápasech zaznamenali výhru, remízu i prohru. V rozhodujícím posledním zápase skupiny narazila argentinská reprezentace na výběr Hondurasu, se kterým pouze remizovala 1:1 po gólu Martíneze. Nerozhodný zápas stačil soupeři k postupu, zatímco Argentína končí. Skupinu vyhrálo Portugalsko.
Sergio Oliveira (POR) of Portugal (L) and Lisandro Magallan (ARG) of Argentina (R) compete for the ball. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Argentinští fotbalisté skončili na olympijských hrách v Riu de Janeiro už v základní skupině. Dnes ve svém závěrečném vystoupení sice vybojovali gólem v nastavení remízu 1:1 s Hondurasem, ten však postoupil do čtvrtfinále při stejném bodovém zisku díky lepšímu skóre.

Argentina na turnaji porazila jen poslední tým skupiny Alžírsko (2:1), na úvod prohrála 0:2 s Portugalskem. Dnes v nastavení první půle přečkala pokutový kop soupeře, když Bryana Acostu vychytal brankář. Penaltu však nevyužili ani Argentinci po změně stran, protože Ángel Correa poslal svůj pokus vedle.

Úspěšně zahraný pokutový kop viděli fanoušci v Brasílii až v 75. minutě, kdy z něj poslal Honduras do vedení Anthony Lozano. Dvojnásobní olympijští vítězové ve fotbalových turnajích Argentinci už dosáhli jen na vyrovnávací branku, v nastavení ji zařídil z přímého kopu záložník Mauricio Martínez.

První místo si zajistilo díky remíze 1:1 s Alžírskem Portugalsko, africký tým může nerozhodný výsledek těšit alespoň kvůli tomu, že se dočkal prvního bodu na turnaji.

Skupina D:

Brasília:

Argentina - Honduras 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Martínez - 75. Lozano z pen.

Belo Horizonte:

Alžírsko - Portugalsko 1:1 (1:1)

Branky: 30. Benkablia - 25. Paciencia z pen.

Německo - Fidži 10:0 (6:0)

Branky: 14., 33., 40., 63. z pen. a 70. Petersen, 30., 49. a 52. Meyer, 8. a 45. Gnabry.