Cancellara jako víno. Tak Spartakus ozdobil závěr kariéry olympijským zlatem

Fabian Cancella si po časovce s radostí zaskákal. Měl důvod, vždyť chystaný závěr kariéry ozdobil olympijským zlatem.
Cancellara tak vybojoval už třetí olympijskou medaili. Před osmi lety v Pekingu rovněž ovládl časovku a vyjel si tehdy i stříbro v silničním závodě s hromadným startem.
Specialista na boj s chronometrem a čtyřnásobný časovkářský mistr světa přezdívaný Spartakus za sebou na 54,6 kilometru dlouhé trati nechal hlavní favority Toma Dumoulina s Chrisem Froomem výrazným rozdílem.
Cancellara trať zvládl za hodinu, 12 minut a 15 sekund. Dumoulin, který se postaral o první medaili pro Nizozemsko na silnici mezi muži, zaostal o 47 vteřin.
Zatímco Dumoulin ušetřil síly, když ukončil své vystoupení v silničním závodě už po pár kilometrech, britská hvězda z týmu Sky si spravila náladu a vylepšila dojem po sobotní 12. příčce.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 8. 2016 19:45
Prohlédněte si fotografie z cyklistické časovky na olympiádě v Riu, v níž triumfoval švýcarský veterán Fabian Cancellara a oba čeští zástupci se vešli do top 15.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy