Nechutný protest olomouckých fanoušků. Před stadion někdo položil prasečí hlavy

ČTK ČTK
13. 4. 2024 17:33
Před stadion olomouckých fotbalistů někdo v noci položil uříznuté prasečí hlavy, prostranství polil červenou barvou připomínající krev a hlavní vchod polepil plakáty proti sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi. Vedení klubu, který po třech porážkách za sebou klesl v ligové tabulce na deváté místo, se obrátilo na policii.
Ladislav Minář
Ladislav Minář | Foto: Milan Kammermayer

Nespokojení fanoušci na plakátech vyzvali klub ke změnám. "Už toho bylo vážně dost. Prasata z vedení, vzdejte se velení," uvedli. Podle iSportu se olomoučtí příznivci chystají v nedělním domácím utkání proti Jablonci v 19. minutě demonstrativně opustit tribuny, což má symbolicky připomenout rok založení klubu 1919.

Předseda představenstva Petr Konečný v reakci na noční události před Androvým stadionem napsal, že funkcionáře šokovala jejich vulgarita a agresivita. "Tento skutek připomíná snad jen praktiky těch nejhorších mafiánů. Nemohu se ubránit dojmu, že jde o cílenou snahu rozhodit náš klub v posledních kolech základní části sezony," uvedl na webu Sigmy.

Dodal, že olomoucký klub se soustředí na nejbližší zápas s Jabloncem. "Chci požádat naše fanoušky, aby nás přišli v co největším počtu podpořit v klíčovém utkání před tím, než vyzveme Slavii a Spartu. Naši hráči ani náš klub se nenechají zastrašit! Incident řeší Policie ČR, ve kterou mám plnou důvěru. Věřím, že brzy přijde s výsledky svých zjištění," doplnil Konečný.

 

Právě se děje

Další zprávy