Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny

Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny
Pojďme si projít Barošovu kariéru chronologicky. Do ligy nakoukl už v sedmnácti letech v dresu Baníku, v jeho dresu pak rodák z Vigantic nastřílel v 76 duelech 22 branek.
Následoval památný obrat proti Nizozemsku a Barošova trefa ze 71. minuty.
Se 41 góly je druhým nejlepším střelcem v historii české fotbalové reprezentace. Přesnou trefou se také podílel na obratu národního týmu v utkání na ME 2004 proti Nizozemsku. Skvostnou fotbalovou show mnozí fanoušci i odborníci považují za nejlepší zápas v historii samostatného Česka.
Milan Baroš ukončil profesionální kariéru loni, ve svých 38 letech. Uzavřel tak famozní příběh plný fotbalových trofejí: s českou fotbalovou jednadvacítkou se stal mistrem Evropy, seniorské reprezentaci pomohl vykopat bronz na ME, je dvojnásobným francouzským mistrem, ligovým šampionem byl i v Turecku...
Foto: Dalibor Sosna
Jiří Škuba Dan Poláček Jiří Škuba, Dan Poláček
28. 10. 2021 12:01
První český vítěz Ligy mistrů, nejlepší střelec evropského šampionátu 2004. Milan Baroš se do historie českého fotbalu zapsal výjimečným způsobem - připomeňte si kariéru někdejšího skvělého útočníka, který 28. října slaví 40. narozeniny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy