Baroš kvůli rozmlácení lavičky nemůže v Plzni nastoupit

24. 5. 2019 19:43
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potvrdila trest na jeden soutěžní zápas pro ostravského útočníka Milana Baroše za červenou kartu, kterou dostal na lavičce ve finále domácího poháru proti Slavii.
Milan Baroš zase pyká.
Milan Baroš zase pyká. | Foto: Dalibor Sosna

Baník podal proti jeho vyloučení protest, podle komise rozhodčích ale bývalý reprezentant dostal červenou kartu správně. Sedmatřicetiletý hráč tak nemůže nastoupit v nedělním utkání posledního kola prvoligové nadstavby v Plzni a není jasné, zda se tím neuzavře jeho kariéra.

Baník se cítil rozhodčím poškozen a dnes proti Barošovu vyloučení podal protest, ale řídící orgán soutěže mu na základě vyjádření komise rozhodčích nevyhověl. "Vzhledem k tomu, že podle komise rozhodčích FAČR v případě udělené červené kartě rozhodčí nechyboval, rozhodla disciplinární komise LFA o udělení trestu pro Milana Baroše v podobě zastavení závodní činnosti na jedno soutěžní utkání," uvedl v tiskové zprávě mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Baroš byl ve středečním pohárovém finále se Slavií (0:2) v Olomouci náhradníkem, přesto byl ve 38. minutě vyloučen. Druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace dostal od rozhodčího Petra Ardeleanua červenou kartu za to, že v návalu vzteku poškodil střídačku.

Ostravského útočníka naštvalo, že Ardeleanu ve 36. minutě po drobném kontaktu Václava Procházky s Michaelem Ngadeuem nařídil pro slávisty penaltu, z níž Tomáš Souček otevřel skóre. Na Barošovo chování na lavičce podle všeho hlavního sudího upozornil čtvrtý rozhodčí Jiří Houdek.

Baník bude v neděli na dálku bojovat s Libercem o páté místo v tabulce. S ním je spojená účast v kvalifikačním utkání o předkolo Evropské ligy s vítězem prostřední nadstavbové skupiny, který vzejde z dvojice Zlín - Mladá Boleslav. Barošovi po sezoně vyprší v Ostravě smlouva a není jasné, zda bude hrát dál. V případě postupu do utkání o Evropskou ligu by si kariéru mohl prodloužit.