Premier League bude nově i na O2 TV. Stejně jako Liga mistrů a Fortuna:Liga

mar mar
6. 8. 2019 13:15
Prestižní fotbalovou Premier League bude od nové sezony vedle Digi TV vysílat také další komerční televize O2 TV.
Vincent Kompany, Premier League 2018-19
Vincent Kompany, Premier League 2018-19 | Foto: Reuters

Nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž budou moci diváci sledovat na zbrusu novém sdíleném kanálu Premier Sport, který se na konci týdne objeví ve všech nabízených předplatných s výjimkou balíčku O2 TV M. Zároveň bude součástí nabídky pro hospody a restaurace.

První přímý přenos je naplánován na pátek 9. srpna, kdy se od 20:55 hodin představí Liverpool a nováček soutěže Norwich City. Hned v úvodním kole si diváci užijí i ostře sledovaný šlágr mezi Manchesterem United a londýnskou Chelsea, který se odehraje v neděli 11. srpna od 17:25 hodin.

Nový kanál nabídne kromě Premier League, jež doposud vysílala výhradně společnost Digi Sport, také druhou anglickou ligu a skotskou Premiership. Všechny tyto soutěže nyní bude možné sledovat u obou televizních poskytovatelů, tedy O2 i Digi.

Nabídka dalších fotbalových soutěží na O2 zůstává stejná jako v loňské sezoně. Televize na svých kanálech odvysílá všechny zápasy Ligy mistrů a valnou většinu duelů domácí Fortuna:Ligy. Novým moderátorem studií Ligy mistrů bude Libor Bouček, který doplní Petra Svěceného.

Podle Svěceného je vysílání zápasů Ligy mistrů velmi náročné. "UEFA má vysoké požadavky na kvalitu přenosů. Navíc jako jediná televize v Česku nabízíme všechny zápasy. To znamená obsadit obě časová pásma v obou hracích dnech. Musíme k tomu používat jak stanici O2 TV Sport, tak O2 TV Fotbal," vysvětluje.

"Zaznamenáváme rostoucí sledovanost zápasů české Fortuna:ligy každý rok. Sledovanost v uplynulém ročníku byla v některých zápasech až 125 tisíc diváků," říká šéf sportovních kanálů O2 TV Marek Kindernay. Vychází přitom z interních statistik společnosti. Domácí soutěž vysílá zároveň veřejnoprávní stanice ČT sport, která má k dispozici vždy jeden zápas v každém kole.

Ostatní velké evropské fotbalové ligy jsou v nabídce dalších kanálů. Výhradní práva na německou, španělskou nebo italskou ligu si ponechala Digi TV, která před několika dny oznámila prodloužení smlouvy s Premier League až do roku 2022. Francouzskou první i druhou ligu lze sledovat na kanálech Nova Sport.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy