Noc, která zabila krasobruslení. Pljuščenko má obhájce

Zdeněk John
20. 2. 2010 19:36
Bývalý šampion kritizuje rozhodnutí rozhodčích
Jevgenij Pljušcenko se stříbrem
Jevgenij Pljušcenko se stříbrem | Foto: Sport

Vancouver - Bývalý trojnásobný mistr světa v krasobruslení Elvis Stojko označil večer, v němž se olympijským šampionem mezi muži stal Ivan Lysacek, za noc, která zabila krasobruslení.

Stojko, krasobruslařská legenda devadesátých let, je tak dalším hlasem, který se zastal Jevgenije Pljuščenka. Ruský král ledu prohrál jen těsně v souboji s Lysacekem a také on se výsledku divil. "Jak může být šampionem někdo, kdo neumí čtverný skok," uvedl Pljuščenko těsně po prohraném závodě.

Také Stojko zpochybňuje Lysacekovy kvality. "Je to bez pochyb skvělý bruslař, ale rozhodně to není materiál na olympijského šampiona," citovala agentura ČTK ze sloupku, který Stojko napsal a který nazval "Noc, která zabila krasobruslení".

Stojko souhlasí s Pljuščenkem, že olympijský vítěz by měl skákat čtverný skok. "Jak můžete vyhrát olympiádu, když se ani nepokusíte o čtverný skok? Pak se nemusí skákat ani trojitý axel a vynechat se mohou i další obtížné prvky. Body se mohou dávat jen za umělecký dojem," kritizoval rozhodčí Stojko.

Podle Stojka podobná rozhodnutí ničí krasobruslení, jelikož kladou menší nároky na vyrůstající generaci krasobruslařů. "Tím, že mu dali zlato, změnili krasobruslení ve frašku," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy