Muchová vynechá Roland Garros. Loňská finalistka se zotavuje po operaci zápěstí

ČTK ČTK
17. 4. 2024 9:56
Tenistka Karolína Muchová nebude startovat na grandslamovém Roland Garros, kde měla obhajovat loňské finále.
Karolína Muchová ve finále Roland Garros s Igou Šwiatekovou
Karolína Muchová ve finále Roland Garros s Igou Šwiatekovou | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce se zotavuje po únorové operaci pravého zápěstí a nefiguruje na seznamu přihlášených hráček pro letošní ročník. Organizátoři antukového turnaje v Paříži o tom informovali na svém webu.

Muchová, které aktuálně patří ve světovém žebříčku 12. místo, nehraje od loňského US Open, kde se dostala do semifinále. Kvůli zranění zápěstí vynechala následně Turnaj mistryň či letošní Australian Open a vzhledem k přetrvávajícím potížím absolvovala v únoru operaci.

Přestože na začátku dubna sundala dlahu, start na Roland Garros, kde vloni prohrála až ve finále se světovou jedničkou Polkou Igou Šwiatekovou, nestihne. Muchová tak nebude mít možnost obhajovat 1300 bodů a po turnaji ve světovém žebříčku výrazně klesne.

Jistou účast v hlavní soutěži má devět dalších Čechů, tři muži a šest žen. V mužské části pavouka by měl startovat Jiří Lehečka, Tomáš Macháč a osmnáctiletý Jakub Menšík.

Mezi ženami figurují na seznamu wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová, vítězka turnaje z roku 2021 Barbora Krejčíková, juniorská šampionka z téhož roku Linda Nosková, Karolína Plíšková, Marie Bouzková a Kateřina Siniaková.

Druhý grandslamový turnaj sezony se na pařížské antuce koná od 26. května do 9. června.

 

Právě se děje

Další zprávy