Zraněný Massa už chodí i vidí. Ferrari mu drží místo

Sport Sport, bab
29. 7. 2009 16:22
Massa by se měl vrátit na trať
Felipe Massa
Felipe Massa | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Budapešť - Návrate Felipeho Massy do formule jedna? Sám osobní lékař brazilského pilota je velice optimistický a tvrdí, že osmadvacetiletý rodák ze Sao Paula se brzo vrátí do kokpitu.

"Jsem si jistý, že Felipe bude znovu závodit," tvrdí Dino Altmann pro italský list Gazzetta dello Sport.

"Situace je stále vážná, ale jeho život již není v ohrožení. Už od začátku jsem tvrdil, že jeho zranění nejsou tak vážná, jak jsme se domnívali. Také neustále zlepšování jeho stavu během posledních hodin je velice potěšující," dodal.

Massa podle nejnovějších zpráv už může chodit a nepotvrdilo se, že může být ohrožen jeho zrak.

Čtěte také: Ferrari hledá, koho za Massu. Možná částečně oslepl

"Felipe rozpoznává pravou a levou stranu a rozeznává vzdálenosti od věcí. A jeho ztráta paměti trvala také jen chvíli. Otevřel své oko a potvrdil, že vidí. Jeho schopnost vidění nebyla snížena," uzavírá otázku jezdcova vidění Altmann.

"Jeho pokroky jsou fantastické," doplňuje šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Italská stáj sice hledá nástupce, ale radši by v autě viděla právě loňského vicemistra světa. "Je to velice povzbudivé. Jen tři dny po nehodě takové zlepšení. Felipe mě poznal, já jsem ho povzbudil a vyřídil pozdravy od zbytku týmu a fanoušků," řekl.

Čtěte dále: Massa se probral z umělého spánku a komunikuje s lékaři

"Odpověděl mi v italštině, i když se svoji rodinou právě domluvil v portugalštině. Přiznal se mi, že si nevzpomíná na to, co stalo. Ujistil jsem ho, že s ním i nadále počítáme a že jeho vůz na něj čeká," uzavřel Domenicali.

 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy