Vršecký vyhrál závod EP tahačů v Belgii

ČTK
9. 9. 2006 20:48
Zolder - David Vršecký vyhrál sobotní pohárový závod šestého dílu Evropského poháru tahačů na okruhu v belgickém Zolderu.

Pilot stáje Buggyra patřil k nejlepším už v kvalifikačním závodě, ve kterém jej porazil jen týmový kolega Gerd Körber, který pak hlavní závod nedokončil. František Vojtíšek s renaultem obsadil šesté místo.

Vršecký zazářil už v měřeném tréninku, ve kterém zajel traťový rekord. V kvalifikačním závodě se ale povedl lépe start Körberovi a český pilot jej přes řadu pokusů nedokázal předjet.

"Start mi skutečně nevyšel, ale hlavně jsem si hlídal pozici na vnitřku dráhy do první zatáčky. Kdyby to nebyl Gerd, tak jsem tam šel určitě ostřeji. Nechtěl jsem riskovat vzájemnou kolizi, která by jen pomohla našim soupeřům," uvedl Vršecký. Vojtíšek si připsal body za osmé místo, na které spadl až v závěru po problémech s brzdami.

V hlavní jízdě už Vršecký triumfoval způsobem start - cíl. V závodě poznamenaném několika kolizemi i technickými závadami chyběl od čtvrtého kola Körber, který musel odstoupit ze druhé pozice kvůli prasklé vzduchové hadici.

"Auto jelo jako čert. I když jsem cítil, že to musím místy hodně krotit, dělal jsem na ostatní i dvě vteřiny na kolo. Škoda Gerdova výpadku, boj o titul mohl začínat od nuly," uvedl Vršecký.

Do čela pořadí se probojoval obhájce titulu Antonio Albacete ze Španělska, který byl dnes dvakrát třetí, Körber zůstal třetí, Vršecký pátý. Bez bodu skončil v Belgii Adam Lacko s vozem MAN. Tři kola před koncem kvalifikace ho vyřadila technická závada motoru a nejspíš nenastoupí ani v neděli.

Výsledky:
Kvalifikační jízda (9 kol):
1. Körber (Něm./Buggyra) 18:01,497, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -0,419, 3. Albacete (Šp./MAN) -0,733, 4. Östreich -2,488, 5. Hahn (oba Něm./Mercedes) -5,616, 6. Altenstrasser (Rak./MAN) -29,875, ...8. Vojtíšek (ČR/Renault) -31,215, 26. Lacko (ČR/MAN) -3 kola.
Pohárový závod (12 kol): 1. Vršecký 24:17,445, 2. Östreich -9,461, 3. Albacete -11,661, 4. Bösiger (Švýc./MAN) -36,550, 5. Altenstrasser -40,311, 6. Vojtíšek -43,754, Lacko nestartoval.
Průběžné pořadí: 1. Albacete 225, 2. Hahn 223, 3. Körber 202, 4. Östreich 190, 5. Vršecký 168, 6. Bösiger 121, 7. Vojtíšek 64, ...9. Lacko 56 bodů.