Ve Walesu opět prší, Ryder Cup bude dohrán v pondělí

ČTK ČTK
3. 10. 2010 12:35
USA vedou nad Evropou po sobotě 6:4
Foto: Reuters

Newport - Po 'suché' sobotě program Ryder Cupu opět zdržuje déšť. Kvůli promáčenému hřišti Celtic Manor ve Walesu začne nedělní program až ve 14:30 SELČ a poprvé v třiaosmdesátileté historii tak prestižní souboj mezi Evropou a USA skončí až v pondělí.

Američtí obhájci vítězství zatím vedou nad Evropou 6:4, ovšem ve všech šesti aktuálně rozehraných zápasech, které přerušil sobotní soumrak, mají navrch domácí. Ti útočí na otočení výsledku na 10:6.

V neděli odpoledne by se mělo těchto šest čtyřher dokončit, zbývajících dvanáct dvouher pak přijde na řadu v pondělí.

Čtěte také: Woods poprvé po 15 letech zakončil sezonu bez titulu

Na základě dohody kapitánů je pondělí nejzazším možným termínem k ukončení turnaje.

Pokud by nebylo všech 28 zápasů dohráno do pondělního západu slunce, což je ve 20:43 SELČ, počítaly by se výsledky všech dokončených utkání a ty zápasy, které by vítěze neznaly, by se počítaly nerozhodně bez ohledu na to, jaké by právě bylo průběžné skóre.

Program byl narušen už v pátek

Program totiž nabral skluz už v pátek, kdy se kvůli dešti nehrálo sedm hodin. Organizátoři poté ve snaze dohnat ztrátu upravili program, ale ranní déšť se opět postaral o další odklad.

V sobotních ranních dohrávkách dokázali Američané dotáhnout do vítězného dvě ze čtyř utkání, jedno skončilo nerozhodně, a tak 1. kolo z redukovaného čtyřkolového programu získali obhájci trofeje.

A to i přesto, že zkušený pár Phil Mickelson - Dustin Johnson odcházel poražen už po šestnácté jamce.

Naopak celou sezonu neúspěšný Tiger Woods se dnes vyznamenal: v obou svých zápasech ve dvojici se Strickerem si dokázali se svými soupeři poradit.

Podruhé to bylo v další fázi proti dvojici Peter Hanson - Miguel Jiménez, golfistům, kteří startovali na nedávném Czech Open v Čeladné.

Jenže vstup do třetí série čtyřher americkému výběru vůbec nevyšel - ve všech šesti rozehraných zápasech totiž vedou Evropané a s pomocí nadšených a hlučných fanoušků se snaží zvrátit průběh ve svůj prospěch. Pokud by se jim to podařilo, vedli by před dvouhrami 10:6.

Nejnadějnější pozici mají ve foursomech, v nichž se hráči střídají ve hře jedním míčem. Luke Donald s Leem Westwoodem vedou dokonce v polovině hřiště o čtyři jamky, přičemž jejich vedení bylo krátce předtím ještě o jamku vyšší.

 

Právě se děje

Další zprávy