Trulli: Odchod Toyoty z formule mě nepřekvapuje

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
6. 11. 2009 18:33
Bývalý jezdec Toyoty o své budoucnosti jasno nemá
Jarno Trulli v monopostu Toyota pro rok 2008.
Jarno Trulli v monopostu Toyota pro rok 2008. | Foto: Reuters

Londýn - Když ve středu japonská automobilka Toyota oznámila, že její tým opouští seriál formule 1, šokovala svým rozhodnutím téměř celý motoristický svět.

Ne však svého bývalého pilota Jarno Trulliho, který ještě v této sezoně za Toyotu nasbíral hned 32,5 bodu a skončil na osmém místě celkového pořadí.

"Rozhodnutí (Toyoty) mě vůbec nepřekvapuje, ačkoliv to neznamená, že by mi to bylo méně líto, obzvlášť kvůli lidem z týmu, s nimiž jsem měl skvělé vztahy," řekl Trulli deníku Gazetta dello Sport.

Čtěte také: Lotus hledá zkušené piloty. A láká k sobě i Trulliho

Pětatřicetiletý Ital, kterému po této sezoně skončila kvůli rozhodnutí Toyoty ve formuli nepokračovat smlouva, si zatím stále nenašel nové angažmá, i když se mluvilo například o tom, že by mohl působit v americké sérii NASCAR.

Trulli totiž minulý týden testoval v Charlotte vůz týmu Michael Waltrip Racing.

"To byl jen test, ačkoliv já si vždy nechávám dveře otevřené všem možnostem," nechtěl spekulace o odchodu z formule 1 italský pilot potvrdit.

Co se týče nejslavnější motoristické soutěže, tak o něj údajně zájem projevil malajský Lotus.

"Z formule mám nabídky, které momentálně vyhodnocuji, ale rozhodnu se až 22. listopadu, na konci Toyota Motor festivalu," prohlásil Trulli.

Pokud se Ital skutečně rozhodně pro Lotus, mohl by se v týmu setkat i se svým partnerem z Toyoty, talentovaným japonským pilotem Kamui Kobayašim, který v posledních dvou závodech uplynulé sezony zaskakoval za zraněnou dvojku týmu Timo Glocka.

"Můj kontrakt s Toyotou je samozřejmě fuč. Ale pořád jsou tu další možnosti. Kdybych si mohl vybrat, tak bych zvolil Lotus," prohlásil v pátek Kobayaši.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy