Smrtící Le Mans 1955. Tak se odehrála největší tragédie v dějinách motosportu

Smrtící Le Mans 1955. Tak se odehrála největší tragédie v dějinách motosportu
Macklinův Healey z místa katastrofy unikl, za ním už hoří trosky Leveghova auta.
Největší škody způsobila utržená náprava o váze několika set kilogramů.
Tahle se Leveghův neřiditelný Mercedes (tedy co z něj zbylo) několikrát otočil při svém smrtícím letu mezi fanoušky.
Mrtvý Levegh se už nemohl bránit nařčení, že nedokázal včas zareagovat na úhybný manévr Austinu.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Radek Vičík Dan Poláček, Radek Vičík
11. 6. 2020 8:15
Před 65 lety, 11. června 1955, došlo v Le Mans k největšímu neštěstí v historii motoristického sportu. Mercedes Pierra Levegha vyletěl mimo trať a na tribuně vedle svého pilota zabil dalších 83 diváků.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Lufthansa zruší kvůli koronavirové krizi pětinu vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě

Německá Lufthansa zruší 20 procent vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě. Další oznámená úsporná opatření mají největší evropské letecké společnosti pomoci krýt výpadky příjmů způsobené koronavirovou krizí. Firma se zhruba 138 000 zaměstnanci to uvedla v úterý ve svém sdělení a dodala, že také na polovinu sníží investice do nových letadel - do roku 2023 si jich tedy pořídí nejvíce 80.

Akcionáři německé společnosti minulý měsíc schválili vládní záchranný balíček ve výši devíti miliard eur (240 miliard Kč), který měl aerolinkám pomoci vyhnout se bankrotu. První část státní podpory už firma obdržela minulý týden. Aerolinky se také již začátkem dubna rozhodly zeštíhlit letku a neobnovit aktivity nízkonákladové dceřiné společnosti Germanwings.

Lufthansa v úterý také uvedla, že se bude snažit co nejrychleji zredukovat vládní půjčky a kapitálové podíly, aby nemusela platit vyšší úroky. Zopakovala, že jí přebývá na 22 000 zaměstnanců, ale že se bude snažit vyhnout nucenému propouštění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy