Smrtící Le Mans 1955. Tak se odehrála největší tragédie v dějinách motosportu

Smrtící Le Mans 1955. Tak se odehrála největší tragédie v dějinách motosportu
Macklinův Healey z místa katastrofy unikl, za ním už hoří trosky Leveghova auta.
Největší škody způsobila utržená náprava o váze několika set kilogramů.
Tahle se Leveghův neřiditelný Mercedes (tedy co z něj zbylo) několikrát otočil při svém smrtícím letu mezi fanoušky.
Mrtvý Levegh se už nemohl bránit nařčení, že nedokázal včas zareagovat na úhybný manévr Austinu.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Radek Vičík Dan Poláček, Radek Vičík
11. 6. 2020 8:15
Před 65 lety, 11. června 1955, došlo v Le Mans k největšímu neštěstí v historii motoristického sportu. Mercedes Pierra Levegha vyletěl mimo trať a na tribuně vedle svého pilota zabil dalších 83 diváků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy