Tragédie při Rallye Klatovy. Po havárii zahynul jezdec

ČTK ČTK
8. 4. 2011 21:36
Zbytek Rallye Šumava Klatovy byl zrušen
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz, youtube.com

Klatovy - Smrtelná nehoda poznamenala Rallye Šumava Klatovy. Na druhé rychlostní zkoušce havaroval automobilový jezdec Jiří Skoupil s vozem Citroën C2 S1600 a na následky nehody zemřel. Druhý díl českého šampionátu byl následně nejprve přerušen, poté byl zbytek rallye zrušen.

"Na rychlostní zkoušce číslo 2 došlo při zachování všech bezpečnostních opatření k havárii posádky č. 22 a ke zranění jezdce s následky neslučitelnými se životem. V důsledku této havárie byl zbytek 1. etapy zrušen," uvedlo ředitelství rallye v oficiální tiskové zprávě.

Čtěte také:
VIDEO Po havárii na Interlagosu zemřel brazilský pilot
VIDEO Šílený karambol. Blocka katapultoval kámen

Podle dostupných informací Skoupilův vůz narazil do stromu na jezdcově straně. Spolujezdec Jiří Volf byl vrtulníkem převezen do plzeňské nemocnice, jeho stav je ale dobrý.

"Je v nemocnici na pozorování, jeho zranění jsou středně těžká. Jeho stav není vážný," řekl ředitel rallye Jiří Valenta. Žádné další informace o nehodě sdělit nechtěl, pouze zopakoval oficiální prohlášení.

"Řidiče jsme se pokoušeli resuscitovat, ale zemřel na místě. Spolujezdec byl s poraněním hlavy a hrudníku vrtulníkem přepraven do Fakultní nemocnice v Plzni," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková pro web denik.cz.

Smrtelná nehoda zdrtila členy týmu AT Motorsport, za který Skoupil závodil. "Jiří byl skvělý člověk a moc dobře se s ním spolupracovalo. Jsme z toho moc smutní. Nedá se to vyjádřit. Jiří s námi chtěl dál závodit a uvažovali jsme o tom, že by jel i více soutěží v zahraničí. Rodině vyjadřujeme nejhlubší soustrast a budeme se jim snažit pomoci," uvedl šéf týmu Antonín Tlusťák.

Před přerušením závodu odjely posádky tři rychlostní zkoušky. V čele byl Roman Kresta s vozem Škoda Fabia S2000 s náskokem šesti sekund před Václavem Pechem (Mitsubishi Lancer EVO IX). Třetí místo patřilo obhájci prvenství a úřadujícímu českému šampionovi Pavlu Valouškovi (Peugeot 207 S2000).

 

Právě se děje

Další zprávy