Lacko byl na závěr sezony dvakrát na pódiu, v ME tahačů skončil čtvrtý

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 10. 2022 20:26
Adam Lacko zakončil sezonu mistrovství Evropy dvěma umístěními na stupních vítězů.
Pilot Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Jaramě 2022
Pilot Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Jaramě 2022 | Foto: Buggyra

Ve španělské Jaramě byl v sobotu třetí v handicapovém závodě, v neděli dojel člen týmu Buggyra ZM Racing v hlavním závodě druhý. V konečném hodnocení šampionátu ale zůstal čtvrtý. Titul si již před týdnem v Le Mans zajistil Norbert Kiss z Maďarska.

Lacko měl před osmým dílem seriálu ještě teoretickou šanci posunout se na konečné třetí místo, předstihnout Němce Saschu Lenze se mu ale nepodařilo. Na okruhu nedaleko Madridu sice získal o 11 bodů více než jeho soupeř, v konečném pořadí ale za Lenzem zaostal o 21 bodů. O šanci na bronz Lacka připravil nevydařený úvod sezony v Misanu, kde získal jen 16 bodů.

"Byla to náročná sezona. Nebojovali jsme jen za sebe, ale i za tým a s Téem (Calvetem) se nám podařilo bojovat celkově o třetí místo, přestože většinou jsme se motali na čtvrtém," řekl Lacko.

Osmatřicetiletý jezdec přiznal, že před sezonou věřil v lepší výsledek. "Doufali jsme, že budeme do tří. Nebyli jsme ale úplně ztraceni, i proto, že se dnes Saschovi nedařilo, nám chybělo pár bodů. To jsou ale závody," podotkl Lacko, jenž vypadl z elitní trojice poprvé od roku 2015.

S posledním závodním dnem sezony byl rodák z Čeladné maximálně spokojený. "Hlavní závod dopadl perfektně. Pomohl tomu nejlepší výsledek v kvalifikaci v sezoně, kdy jsme skončil druhý. A druhý handicapový byl možná nejhezčí závod v sezoně. Předjíždělo se snad nejvíce. Startoval jsem ze čtvrté řady a dostal se až na třetí místo. Pak jsem byl osmý, zase jsem se posunul a v závěru předjel Jochena Hahna. Byla z toho bramborová pozice, ale bylo to fajn," dodal Lacko.

O úspěch Buggyry se v Jaramě postaral Téo Calvet z Francie, který výhrou v posledním závodě potvrdil svůj celkový triumf v takzvaném Promoter's Cupu.

"Byla to náročná sezona, ve které jsme měli řadu problémů, ale jsem šťastný, že takhle končí. Museli jsme bojovat až do konce a věřím, že nás to posílí do budoucnosti," řekl Calvet.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Jaramě (Španělsko):

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 24:06,225, 2. J. Hahn (Něm./Iveco) -4,552, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,974, …5. Lacko (ČR/Buggyra) -10,487.

2. jízda: 1. Kursim (Něm./Iveco) 24:17,608, 2. Calvet (Fr./Buggyra) -0,353, 3. Lacko -0,651.

3. jízda: 1. Kiss 24:04,123, 2. Lacko -4,110, 3. Albacete -4,614.

4. jízda: 1. Calvet 24:17,365, 2. Kursim (Něm./Iveco) -11,083, 3. Halmová (Něm./Iveco) -19,821, 4. Lacko -20,615.

Konečné pořadí ME: 1. Kiss 410 b., 2. J. Hahn 295, 3. Lenz (Něm./MAN) 285, 4. Lacko 264.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy