Schumacher si rýpnul do pneumatik Bridgestone

kvk, SportPlus
8. 9. 2005 10:36
PRAHA - Pilot formule 1 Michael Schumacher i jeho stáj Ferrari si dlouhá léta užívali na výsluní. V Maranellu se několik sezón v řadě radovali z titulu mistrů světa i Poháru konstruktérů. Tahle éra, která nemá v historii obdoby, letos skončila a podrážděn

Po rozčarování z desátého místa v Monze prohlásil, že vozy jsou stále příliš pomalé. V reakci na otázku, proč tomu tak je, upřesnil: "Myslím, že je zcela zřejmé, že hovořím o 'černém zlatu'."

Tenhle komentář samozřejmě popudil zástupce Bridgestonu, který pneumatiky, tedy ono zmiňované černé zlato, Ferrari dodává. A ti si nenechali vůbec nic líbit a do Itálie bojovně vzkázali, že kdyby se rudá stáj tak dlouho nepárala s vývojem nového monopostu, nemuselo dojít k takovým problémům.

"Taková prohlášení vůbec ničemu nepomáhají a problémy nevyřeší," utrousil v deníku Bild šéf Bridgestonu Hiroši Yasukawa. "Ferrari přece také udělalo chyby. Vývoj nového monopostu se natahoval, prakticky dva měsíce se nemohlo testovat a samozřejmě také ladit pneumatiky," dodal.

Tyhle slovní přestřelky nejspíše budou pokračovat i nadále. Tento víkend čeká piloty formule 1 další závod v belgickém Spa a Ferrari ani jeho piloti nehledí do budoucnosti zrovna s růžovými brýlemi. "To, co nyní předvádíme, ve mně nevyvolává nějaké super pocity," ulevil si Schumacher.

 

Právě se děje

Další zprávy