Rossi uznal: Ošklivý pád. A absolvoval druhou operaci

Ivo Pospíšil, ip
7. 6. 2010 18:00
Mám dobrou náladu, i díky morfiu, žertoval Rossi
Valentino Rossi krátce po havárii v Mugellu
Valentino Rossi krátce po havárii v Mugellu | Foto: Sport

Florencie - V motoristickém sportu je považován za fenomén svého druhu. Během své kariéry získal celkem devět titulů, z toho šest v kategorii Moto GP. Desátý zářez si ovšem letos Valentino Rossi nedopřeje.

Jeho naděje přitom bolestivě zhasla před vlastními diváky. Při sobotním tréninku na VC Itálie si na trati v Mugellu zlomil po nepříjemném pádu nohu a několikaměsíční rekonvalescence ho z podstatných bojů o světový titul de facto vyřadila.

Čtěte také: Rossi si v Mugellu zlomil nohu. Čeští jezdci nebodovali

"Už jsem si ten pád znovu prohlédl a bylo velmi ošklivé. Ještě hůře to ale vypadalo, když sem přes ten motocykl padal. Okamžitě po dopadu jsem si uvědomil, že jsem se zranil a vidět tu zlomenou nohu nebylo zrovna příjemné," citují Rossiho stránky Autosportu.

"Teď už se ale cítím lépe. Není třeba se ničeho bát, brzy se opět vrátím. A budu se snažit, aby to bylo co nejdříve," sdělil.

Jedenatřicetiletý jezdec se pak v pondělí podrobil i druhé operaci, při níž mu doktoři ránu vyčistili a zašili. V nemocnici by si pak „The Doctor" může poležet ještě deset dní.  Pod jeho okny se ovšem shromážděli někteří fanoušci, kteří mu hlasitým skandováním vyjádřili podporu.  

"No Vale, No Party," stálo na jednom z jejich transparentů.

"Chtěl bych fanouškům poděkovat. I v Mugellu jsem viděl spoustu transparentů. Děkuji také ostatním jezdcům, kteří mi na dálku popřáli vše nejlepší," svěřil se Rossi.

"Bylo to složité, protože ta havárie byla opravdu ošklivá. Teď už mám ale dobrou náladu. Nejspíše to bude i tím, že na mě pozitivně zabírá morfium," zažertoval na závěr italský motocyklista.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy