Prokop v Polské rallye na body nedosáhl, vyhrál Ogier

Radek Vičík Radek Vičík
5. 7. 2015 12:51
Výsledky Polské rallye, sedmého podniku světového šampionátu v automobilových soutěžích.
Martin Prokop.
Martin Prokop. | Foto: Jipocar Czech National Team

Mikolajki - Martin Prokop ve Fordu dojel jedenáctý v Polské rallye a podruhé za sebou ve světovém šampionátu nebodoval. Českého jezdce od bodované elitní desítky dělilo 1:54 minuty.

Pro pátý triumf v sedmém podniku sezony si dojel obhájce titulu Sébastien Ogier. Francouz ve Volkswagenu musel o první místo bojovat až do poslední dnešní rychlostní zkoušky, před týmovým kolegou Andreasem Mikkelsenem. Ogier nakonec vyhrál o 11,9 vteřiny.

"Letos jsem dosáhl řady skvělých vítězství, ale tohle je velmi zvláštní. Byl jsem na prvním místě na devadesáti procentech trati. Musel jsem jet naplno od startu do posledních metrů. Těch 28 získaných bodů je výborný začátek letních prázdnil," liboval si Francouz, jenž vybojoval k 25 bodům za vítězství ještě tři bonusové k závěrečné Power stage,

I přes rozevlátý styl jízdy si pro třetí místo dojel Ott Tänak ve Fordu. Ani Estonec nebyl daleko od bojů o nejvyšší příčku, v cíli ho od Ogiera dělilo 23 vteřin.

Essapekka Lappi získal pro Škodu první velký úspěch nové Fabie R5, když vyhrál klasifikaci třídy WRC 2, druhý dojel v Pontus Tidemandem v druhém mladoboleslavském voze.

Polská rallye, 7. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 19 RZ):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:26:11,5, 2. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -11,9, 3. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -23,0, 4. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -44,7, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:14,6, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:44,5, ...11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:43,3.