Omluva Mosleymu? FOTA: Nehledejme nové spory

Ivo Pospíšil, ip
27. 6. 2009 12:00
Důležité je, že se z F1 nestala F3, říká di Montezemolo
Luca di Montezemolo vyzval k dodžování smíru
Luca di Montezemolo vyzval k dodžování smíru | Foto: Reuters

Londýn - Jen pár desítek hodin uplynulo od oficiálního smíru Mezinárodní automobilové federace FIA a sdružení týmů F1 FOTA a už znovu začaly vylézat na povrch nové konflikty.

Pomyslnou válečnou sekeru vykopal dokonce samotný prezident FIA Max Mosley, který v pátek obvinil vzbouřené stáje z toho, že záměrně a lžou a mystifikují novináře.

Tentokrát se konflikt už týká jen jeho osoby. FOTA totiž měla falešně informovat o tom, že se Mosley v řijnu vzdá svého působení ve světě motorismu. Zkušený funkcionář to však sám popřel a vzkázal, že si svou budoucnost v F1 ještě rozmyslí.

Čtěte také: A znovu hádka. Mosley tvrdí, že Ferrari a spol. lžou

A navíc zaslal do rukou šéfa Ferrari Luky di Montezemoly dopis, v němž ho žádá o omluvu. Předseda FOTA však už nad novou roztržkou jen mávl rukou a spíše neurčitě vyzval, aby se nerozdmýchávaly nové spory.

„Jsem velmi rád, že jsme se ve středu dohodli. Je mi jasné, že diváci už byli všemi polemikami, nejasnými pravidly a tiskovými prohlášeními znechuceni," uvedl di Montezemolo na stránkách Autosportu. 

„Teď potřebujeme stabilitu a mír. Milujeme F1 a chceme, aby byla vyjímečná jak z technologického hlediska tak i z finálního obsazení. Snažíme se, aby spolu mohli závodit nejlepší jezdci a týmy na světě.

Šéf Ferrari se proto k Mosleyho stížnosti nijak více nevyjádřil. Naopak se převážně snažil najít pozitiva ve výsledku, kterého se mu společně s Mezinárodní automobilovou federací podařilo nedávno dosáhnout.

Přečtěte si také: Rozpad F1 je odvrácen! FIA a FOTA jsou ve smíru

„Myslím, že jsme v Paříži našli s FIA dobré řešení. Zastavme proto všechny polemiky, které by to mohly zkazit," varoval.

„Domnívám se, že jsme dosáhli třech důležitých změn: Stability, souhlasu pro nižší náklady, ale hlavně také rozhodnutí, že se z F1 nestala soutěž jako F3. To je pro nás mnohem důležitější," uzavřel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy